מתוך יוטיוב

מלחיץ: המטוס מנמיך, מיטלטל ופוגע עם הזנב במסלול הנחיתה • צפו

רוחות עזות טלטלו את המטוס שניסה לנחות בשדה התעופה הבריטי, והטייסים החליטו לבטל את הנחיתה ברגע האחרון - כאשר זנב המטוס שהמריא חזרה פגע במסלול • הרגעים המפחידים הסתיימו בשלום, ללא נפגעים ובלי נזק למטוס עצמו

מטוס של חברת התעופה 'בריטיש איירווייז' נקלע השבוע לרוחות צד חזקות ולא צפויות במהלך נחיתה בנמל התעופה הית'רו שבלונדון. הרוח העזה טלטלה את המטוס מצד לצד עד שכנף שמאל כמעט פגעה במסלול.

הטייסים החליטו במהירות לבטל את הנחיתה כשהם מטרים ספורים מעל לקרקע, מה שגרם לכך שבעת ההמראה החוזרת, זנב המטוס פגע במסלול לשבריר שניה. למרות הלחץ, לא היו נפגעים ולא נגרם כל נזק למטוס עצמו.

אחד הנוסעים התראיין וסיפר על רגעי הפחד: "המטוס נגע במסלול, אבל הייתה עוד נגיעה במסלול והורגש שמיד אחריה תפס אותנו פרץ רוח חזק מאוד. ניכר היה שהטייסים צריכים להחליט בזריזות אם לסיים את הנחיתה או לבטלה".

"למזלנו הם היו יכולים להאיץ ולצאת מהמצב הזה ולאחר מכן לשוב לנחיתה. למרות שבסרטון רואים את הכנף כמעט נוגעת, רק אחרי שראיתי את הסרטון הבנתי שמה שפגע היה דווקא הזנב".

מחברת בריטיש איירוויז נמסר: "צוותי האוויר שלנו מוכשרים ומתורגלים להתמודד עם קשת רחבה של תסריטים אפשריים בטיסה, בכלל זאת תנאי מזג אוויר קיצוניים. הצוות שלנו הנחית את המטוס בבטחה, הנוסעים והצוותי ירדו מהמטוס בשלום ובבטחה ובצורה רגילה".

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture