הדרך שלך היא לא בהכרח הדרך הנכונה להצלחה / רענון עסקי מאת צבי סילבר

pixabay.

הדרך שלך היא לא בהכרח הדרך הנכונה להצלחה / רענון עסקי מאת צבי סילבר

הגישה החיובית היא אבי אבות היצרתיות, לראות בעצלן ובעצלות את היצירתיות למצוא דרך קצרה וקלה להשגת התוצאה, זה לראות את המציאות במשקפיים ורודות ולחפש בכל דבר את הטוב שבו

ביל גייטס, המיליארדר האגדי אמר 'אני בוחר באדם עצלן שיעשה עבורי עבודה קשה, בגלל שאדם עצלן ימצא דרך קלה לעשות אותה'

התבוננתי ונהניתי מאד מהמשפט ולמדתי ממנו כמה דברים שבמבט ראשון הם דברים נסתרים,.

נכון שברמה האישית אני משתדל בס"ד לברוח מהעצלות כמה שיותר וזה חיובי, אך היחס לאדם עצלן כאדם שלילי זאת התנהגות שלילית, הדעה הרווחת שעצלות זה רק חיסרון ואין בזה טיפת יתרון, ההסתכלות על עצלות היא שלילית מאוד.

למדתי שיש גם מעלה לעצלות, העצלן מחפש והופך כל אבן להשיג את התוצאה במינימום מאמץ, כי העצלן והמאמץ לא חברים בכלל.

הגישה החיובית היא אבי אבות היצרתיות, לראות בעצלן ובעצלות את היצירתיות למצוא דרך קצרה וקלה להשגת התוצאה, זה לראות את המציאות במשקפיים ורודות ולחפש בכל דבר את הטוב שבו,

הלימוד הנוסף שלמדתי מהמשפט הוא שאדם הניגש לביצוע משימה בידיעה שיש יותר מדרך אחת להגיע להישג והצלחה.

המודעות הזו מבורכת ומעצימה, כי היא בוחנת כל אתגר בצורה רחבה, היא מניחה מראש שיש יותר מדרך אחת, היא לא מרוכזת בעצמה, היא מתבוננת, ויש בה הכנעה לקבל ייעוץ מהאחר,.

כולנו גדלים על חכמת התורה שמלמדת אותנו שאין אדם רואה נגעי עצמו, ואין חבוש מתיר עצמו מבית האסורים, ועוד משפטים חכמים ומלמדים שאין המקום מספיק לפרטם כי רבים הם, וכולם מלמדים שאיזהו חכם הלומד מכל אדם, וטיפש זה מי שמסתמך רק על עצמו, בביצוע בפועל זה פחות קורה ואנחנו מסתמכים יותר על עצמנו,.

אם נאמץ את הלימוד מהמשפט ונבין שבכל אחד ובכל דבר טמון טוב, ויש דרכים רבות להצלחה, נוכל ונסכים לשתף ולשמוע מאחרים וכך נגיע גבוה יותר בעז"ה.

בברכת שבת שלום,
צבי סילבר.

על העריכה:
נָתַלֶ'ע הולצמן

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו