צילום: יהודה פרקוביץ

האדמו"ר הפתיע את החסידים: "זוהי תרופת הפלא לכל המחלות באשר הן" • צפו

בשיחה נוקבת במיוחד שנשא כ״ק האדמו״ר ממעזיבוז שליט״א הוא מבקש לקבוע לימוד מוגדר לדף גמרא אחת ביום. דבריו של הרבי מגיעים לאחר מספר פעמים בהם הוא ביקש מחסידיו באירועים שונים לקבוע ללמוד דף גמרא ביום


בסרטון מיוחד המתפרסם כאן יוצא כ"ק האדמו"ר ממעזיבוז' שליט"א מהרגלו ומבקש בצורה חסרת תקדים לקבוע לימוד דף גמרא בכל יום. דבריו של הרבי מגיעים לאחר דברים שאמר במספר מעמדים בהם הוא ביקש מחסידיו לקבוע לימוד מוגדר של דף ביום.

בדבריו אמר הרבי "יום בלי דף גמרא זה לא יום חי, זה יום מת. יום שלומדים גמרא זה יום של חיות, יום שאנחנו מחוברים לקב״ה. מחוברים לתורה. יום שאנחנו ממשיכים על עצמינו את החיות, את החמצן. כמו שבגוף כל אחד מבין שבלי חמצן אי אפשר לחיות, ככה אי אפשר לחיות בלי גמרא".

עוד הוסיף האדמו"ר כי "גמרא ראשי תיבות = גבריאל, מיכאל, רפאל, ואוריאל. ארבע מלאכים הקדושים שמלווים את האדם. אדם שלומד דף גמרא ביום זוכה שארבע מלאכים קדושים מלווים אותו, ושומרים עליו. אדם שלומד דף גמרא הוא אדם מאושר, אדם שמח".

"אינו דומה בית שאב הבית, האבא של הבית לא לומד דף גמרא. לבית שהבעל הבית דף גמרא ביום כל האשה והילדים כל הבית יש לו עליה והתרוממות שאבא הולך לשיעור דף היומי״ דף גמרא זה תרופת פלא לכל המחלות".

"ע״י דף גמרא אדם יכול למצוא את העצה והישועה. כשאנחנו לומדים דף גמרא ברכות, שבת, עירובין, פסחים כל הש״ס ע״י הלימוד שאנחנו לומדים את הגמרא אנחנו דבקים בה׳ יתברך. זו הדבקות הכי גדולה בה׳ יתברך, ע״י שלומדים את התורה".

3 2 הצבעות
דירוג הכתבה
4 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

מרגש

ישגם בטלפון והמחשב דף יומי בחצי שעה

מדהים

טוב מאוד חזק ואמץ !!!
אין בריררה ,אין זמן , אין שום דרך ,רק לומר את האמת בלבד
המצב הוא איום ונורא !!! ימות משיח !!!
צריך לתפוס כל זמן שעוד נותר את התורה הקדושה !!!
פשוט
ללמוד את התורה מאהבה ובשמחה , ולהכיר בזאת
"איזה טוב השם "

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture