"תושבי העיר ממתינים להבטחת משרד התחבורה להפעיל קווים ישירים לרכבת"

את הדברים אמר סגן ראש העיר בית שמש שמואל גרינברג בפגישה עם חברת עדליא. גרינברג אף העלה את הצורך למסד את קווי התחבורה לאזורי התעשייה של העיר

"משרד התחבורה הבטיח להפעיל שני קוים ישירים לרכבת משכונות רמה א' ורמה ג', מועד ההפעלה כבר עבר, והתושבים שכבר מצפים לכל בכיליון עיניים, לא מבינים מדוע הבטחות ברורות של משרד התחבורה לא מיושמות הלכה למעשה", כך אמר סגן ראש העיר ויו"ר ועדת התנועה שמואל גרינברג בפגישה עם מנכ"ל עדליא והצוות המקצועי שלה.

חברת עדליא מספקת שירותי יעוץ ותכנון למשרד התחבורה בכל מה שקשור לתכנון קווי אוטובוסים והתאמה מירבית לצורכי הנוסעים. לפיכך בכדי לקדם מספר נושאים תחבורתיים, יזם גרינברג פגישה עם מנכ"ל חברת עדליא והצוות המקצועי של החברה לפגישת עבודה.

במהלך הפגישה התריע גרינברג על כך שהבטחות מסודרות של משרד התחבורה כמו קווי הרכבת נשארות על הנייר, בה בעת שציבור התושבים סובל מכך, והדבר יכל להביא פתרון רחב יותר עבור תושבי העיר כמו קווי הרכבת שלו היו מפעילים אותם, היו פותרים גם חלק ממצוקת החניה ליד תחנת הרכבת, אחר וחלק נכבד מהנוסעים ברכבת היו עוברים לתחבורה הציבורית מהבית ועד לתחנת הרכבת.

"הקווים לרכבת כבר הובטחו בראשית השנה, יצרנו בשורה לציבור וחלים עיכובים בלתי מוסברים ביחס לצורך להפעלת קווים אלו, קווים שיתרמו לשגשוג אדיר ויאפשרו לתושבים רבים לסמוך על הרכבת וכך למצוא מקורות תעסוקה הולמים", הוסיף גרינברג.

בנוסף עלה גרינברג בפגישה את הנושא החשוב של הסדרת קווים נוחים ומהירים מבית שמש לאזורי התעשייה שלה, אם זה אזור התעשייה הר טוב ואם זה אזור התעשייה המערבי, אזורים שאמורים היו להיות מחוברים יותר בקשר תחבורתי עם העיר, אך משום מה עדיין אין רישות של קווים כפי המצופה וכפי הצורך של התושבים.

מנכ"ל עדליא והצוות המקצועי, העלו את הדרישות שהציג גרינברג על הכתב, והבטיחו שיסייעו ככל שניתן יחד עם משרד התחבורה, בכדי לשחרר את הקווים שהובטחו בהקדם, לשביעות רצונם של תושבי בית שמש.

"אנחנו ממתינים בקוצר רוח יחד על כל התושבים לכניסתם של המפעילים במסגרת המכרז החדש של אשכולות קווי התחבורה בבית שמש, אבל כידוע בינתיים ישנם אי אלו עיכובים משפטיים, אבל עד לפתרון הכולל צריך לדאוג גם לצרכים המיידים, כמו קווי הרכבת וקווי אזורי העשייה, יחד עם זאת ישנם קווים חדשים שכבר יצאו לדרך כמו הקו לעמנואל והקו לנתניה, אבל בית שמש כעיר מפתחת בצעדי ענק, הצרכים התחבורתיים רק גדלים והולכים", אומר סגן ראש העיר גרינברג.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו