אדרי וגולדברג. צילומים: פלאש 90

סערת אדרי • טענות לרדיפה עדתית מצדו של גולדברג – שמכחיש בתוקף

"גולדברג חיפש את אדרי, וחשב מהרגע הראשון שהוא טיפש", טוען גורם משפטי בכיר. בנט: "אם הדברים נכונים - זה מחריד". גולדברג: "מתקשה להאמין שמישהו אמר דבר כזה" • וגם: האם המינוי יאושר בממשלה חרף המלצת הועדה?

המערכת הפוליטית והמשפטית ממשיכה לסעור בעקבות פסילת מינויו של ניצב צ'יקו אדרי ע"י הועדה למינוי בכירים. גורם בכיר במשרד המשפטים האשים את יו"ר הועדה, השופט אליעזר גולדברג, במניעים גזעניים.

"הפגישה בין אדרי לבין עורך דין פישלר הייתה רק תירוץ לפסילת אדרי…מהרגע הראשון השופט גולדברג חשב שאדרי לא מתאים לתפקיד המפכ"ל. אחרי שאלשיך יצא מהוועדה, גולדברג היה מוקסם, ממש התאהב באלשיך, במטאפרות שלו, באנקדוטות, במשחקי המילים. כשאדרי התחיל לדבר הוא דיבר מבולגן, ולא הרשים אותו. גולדברג חשב שהוא לא העיפרון הכי מחודד בקלמר ואני עדין, ויכול להיות שהוא צודק, אבל להפוך אותו למושחת?", כך הגורם בראיון לערוץ 10.

הוא הוסיף: "מאותו הרגע, גולדברג לא הפסיק לחפש, למרות שתלונתו של רפי רותם שוכבת בוועדה מ-2 בנובמבר, שבועיים לפני הפגישה עם עו"ד פישלר. גולדברג קיווה שהפוליגרף לאדרי יטרוף את הקלפים, אבל אדרי עבר את המבדק בהצלחה. ואז שכולם חשבו שאפשר להתקדם, גולדברג חזר לעניין הפגישה. התחושה היא שזה נעשה בכח. למה השתמש בקול הכפול? הרי זה תיקו, למה לא לתת ליועץ המשפטי להחליט או לשר. לטעמי גולדברג חרג מסמכות, הטהרנות הזאת מסוכנת – והיא מאפיינת בעיקר אנשים שלא ירדו מעולם ממגדל השן"

שר החינוך נפתלי בנט אמר הבוקר בראיון לגל"צ: "אם הדברים המיוחסים לגולדברג נכונים הרי שיש פה לא פחות מגזענות עדתית. סימנו על אדרי מטרה: שלחו אותו לפוליגרף כדי שימשוך את מועמדותו, וכשהוא בכל זאת עבר, שלפו את הפגישה עם עורך הדין. זה דבר מחריד".

בנט הוסיף: "היות וכל כך הרבה שנים הוועדה פועלת בצורה הזאת, אני חושב שראוי לבטל אותה. האם השופט גולדברג מבין יותר טוב מכל המדינה בענייני מוסר? אני חלוק על זה. אנחנו מציבים רף של מלאך טהור. מה זה בלי רבב? כולנו עם רבב. כל עוד אנחנו נחפש אנשים שמעולם לא שגו ולא עשו טעות בשיקול דעת, נקבל אנשים בינוניים ואפרוריים שחוששים לקבל החלטות".

השופט גולדברג עצמו מכחיש בתוקף את הדברים וטוען" " "קשה להאמין שגורם משפטי בכיר אמר את הדברים האלה…מי שירצה יאמין בכך ומי שירצה לא יאמין בכך".

בתוך כך, השר לביטחון פנים מתכוון להביא את מינוי של אדרי לאישור הממשלה כבר בתקופה הקרובה – זאת לאחר שהושג רוב למינוי חרף המלצות הועדה. עד שזה יקרה, יתמנה ניצב מוטי כהן למ"מ המפכ"ל.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו