התורה היא של כולם: ספר התורה שלמעלה מ-150 אלף יהודים נטלו חלק בכתיבתו • גלריית ענק

צילום: חיים טויטו

תחת הכותרת "התורה היא של כולם" התקיים טקס הכנסת ספר התורה שלמעלה מ-150 אלף יהודים נטלו חלק בכתיבתו,

בתחושת התרגשות של מצווה התכנסו כאלף איש לחגוג בשמחת התורה לרגל סיום כתיבת ספר התורה המהודר לטובת כלל ישראל תחת הכותרת "התורה היא של כולם", כאשר ספר התורה עצמו יוכנס ברוב פאר והדר לציון הרשב"י במירון.

המיזם המיוחד היה לאחר שמס' יהודים יראי שמים קיבלו החלטה להוסיף זכויות לעם ישראל ולכתוב ספר תורה על פי מיטב ההידורים, גם כאלה שלא נראו בעבר, וכל זה על מנת לזכות את עם ישראל. אחד מההידורים שאומצו בספר התורה היה כתיבתו על גבי קלף עשוי מעגל צעיר שנשחט כהלכה – דבר אשר קשה להשגה ומהווה הידור רב על פי ספרי הקדמונים. לאחר ההחלטה על כתיבת ספר התורה נשכר סופר סת"ם ירא שמים שגדולי ישראל סמכו את ידיהם עליו ובמשך שנים נכתב ספר התורה ע"פ כל ההידורים ההלכתיים. בשבועות האחרונים השתתפו גדולי ישראל שליט"א בכתיבת אות בספר התורה המהודר.
כעת, עם סיום כתיבת ספר התורה, התקיים האירוע בהשתתפות המוני בית ישראל, אירוע שהוגדר כהכנסת ס"ת שטרם נראתה כמותה.
את האירוע פתח מנחם טוקר שהזמין את הרב יוסף חכמון לשאת דברים "התרגשות גדולה לסיים את ספר התורה הנדיר הזה שעליו עמלים קבוצת יהודים למעלה מעשר שנים" כך דבריו

לאחר כתיבת האותיות האחרונות בספר התורה, התקיים ערב יוקרתי ומיוחד לכבודה של תורה בשילוב סעודת מצווה מפוארת ויוקרתית עם תפריט גורמה בכשרות מהדרין מלווה בהופעת ענק של גדול הזמר החסידי אברהם פריד יחד עם הזמר והיוצר ישי ריבו בניהולו המוסיקלי של המנצח יובל סטופל. על ההפקה כולה ניצחה חברת צבעים הפקות

בסיום האירוע המכובד והיוקרתי התפזרו המשתתפים בתחושת התרוממות הרוח והודו למארגנים על הערב הבלתי נשכח ועל כתיבת ספר התורה המהודר.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

מעמד מרגש

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו