צילום: נתי שוחט / פלאש 90

צפירת הרגעה: משלוח של מיליוני ביצים מספרד הגיע לישראל

הבוקר הגיעה לנמל אשדוד אונייה עם מלאי ענק של ביצים מספרד • הביצים צפויות להגיע עוד היום לרשתות המזון כאשר הפריקה נעשית במתכונת מזורזת על ידי צוותים מיוחדים וצי משאיות שהוקצה למשימה • אונייה נוספת צפויה להגיע ביום שלישי הקרוב

אונייה שהגיעה הבוקר (ראשון) לנמל אשדוד הביאה עליה אלפי מכולות קירור עם מיליוני ביצים שצפויות להגיע עוד היום לרשתות השיווק. הביצים הגיעו מספרד וצוות ייעודי בנמל אשדוד הוכן לפרוק אותן באופן מיידי. משרדי הממשלה המעורבים הציבו מערך משאיות ומרכזים לוגיסטיים שמטרתם להביא להאצת תהליך פריקת הביצים ושילוחן כך שהגעת הביצים לרשתות השיווק צפויה להיות עוד היום.

אונייה נוספת צפויה להגיע לישראל ביום שלישי הקרוב, ערב החג. זאת בשל המחסור החמור בביצים שנבע עקב הקושי בייבוא על רקע משבר הקורונה. ביום שישי האחרון הורו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון על סבסוד לייבוא ביצים מאירופה. האוניות של חברת "בורכרד ליינס" שנרתמו למשימה הסיטו את מסלולן המקורי, כאשר האונייה הראשונה שינתה את סבב ההפלגה, פסחה על נמלים בדרך, והפליגה במהירות גבוהה מהרגיל.

יו"ר נמל אשדוד, אורנה הוזמן בכור, אמרה: "אני רוצה לציין את מסירותם הראויה להערכה של עובדי הנמל אשר מפגינים איתנות ומחויבים להמשיך ולהבטיח את פעילותו התקינה של הנמל כעורק כלכלי ואסטרטגי עבור מדינת ישראל".

לקראת פסח: עשרה מטוסי תובלה אווירית יביאו מיליוני ביצים מאירופה

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
5 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

האם אין למשמעות שהביצים מספרד הנגועה בקורונה …. כדי להצדיק מתן הבהרה לציבור ממשרד הבריאות שאין חשש ….
הרי הם כל היום מפמפמים לנו כמה הווירוס יכול לשהות על משטחים וכו' …. מי אסף את אותם ביצים? באיזו סטריליזציה? מה הביטחון של הציבור? האם הם יסומנו כמיובאים? או שבסופו של דבר אנשים יחששו לקנות ביצים בסופר ויצא שכרו בהפסדו….
בבקשה מבקשים מכתבי האתר לספק לציבור תשובות. תודה.

אני חושבת שאתה צודק
אכן צריך לקבל הודעה ממשרד הבריאות האם יש סיכון בביצים מספרד או שלא.

ליוסי. למיטב ידיעתי אין שום משטח שהווירוס יכול לשרוד עליו יותר מ36 שעות. תקן אותי אם אני טועה

גם אם על הקליפה של הביצים יש את הוירוס של הקורונה, והיה איזה נס והוא הצליח לשרוד מעל ליומיים על גבי משטח קרטון, כל עוד ולא שותים את הביצה חיה אלא מבשלים אותה/מטגנים אותה בחום גבוה של 100+ מעלות לאורך זמן של כ5-10 דקות הוירוס כבר לא אמור להיות יותר גם באם הצליח עד לעת עתה לשרוד שם.

אומרים שחלק מהביצים נשברו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו