מרכז השלטון המקומי מבקש להצטרף לעתירת עיריית אלעד נגד הסגר

בבקשה בהולה מטעם מרכז השלטון המקומי להצטרף להליך נטען כי "המדינה פעלה – זו לא הפעם הראשונה, מאז פרוץ משבר הקורונה – בשרירותיות ובחוסר סבירות". בית המשפט העליון דרש היום מהממשלה לתת את תשובתה עד מחר בשעה 9:00 בבוקר

התפתחות משפטית משמעותית בעתירה שהגישו עיריית אלעד וראשה ישראל פרוש נגד ועדת השרים לענייני קורונה, שדרשה הוצאת צו לביטול המגבלות שהוטלו על העיר אלעד, בטענה ל"חוסר שקיפות, בחוסר היוועצות עם גופי החירום ובלי להתוות פרמטרים ברורים לפיהם הוחלט על הסגר".

בבקשה בהולה מטעם מרכז השלטון המקומי להצטרף להליך, שהוגשה על ידי ראש מינהל משפט וכנסת במרכז השלטון המקומי, עו"ד מירה סלומון, מבקש המרכז לשלטון מקומי, להצטרף להליך בבהילות, "לאור מצבה הקשה של העיר אלעד, על תושביה".

"המדינה פעלה – זו לא הפעם הראשונה, מאז פרוץ משבר הקורונה – בשרירותיות ובחוסר סבירות. בכל הכבוד, דווקא בתקופת משבר וצרה, שומה על השלטון לפעול בהתאם לאמות המידה שהוא מתווה לעצמו, בשום שכל, תוך איזון בין השיקולים המשמשים בערבוביה, ובשיתוף המנהיגות המקומית, ממנה הוא מצפה לפעול כתף אל שכם עמו במאבק בהתפשטות נגיף הקורונה", נכתב בנימוקי הבקשה.

עוד נכתב בבקשה כי "בית המשפט הנכבד מתבקש להתיר למרכז השלטון המקומי להצטרף להליך, ולהביע בו את עמדתו בשאלת היחסים שבין השלטון המרכזי לבין השלטון המקומי במסגרת המאבק המשותף בהתפשטות הנגיף ובשים לב להצעת חוק הקורונה".

הזעם החרדי: ראש עיריית אלעד החליט לעתור לבג"ץ נגד הסגר על העיר

כזכור, ראש העיר אלעד ישראל פרוש החליט אמש יחד עם עורכי הדין משה ליפל וצבי זקס על הגשת עתירה בהולה ובקשה לצו ביניים לבג"ץ נגד ההחלטה על הטלת המגבלות על העיר אלעד. בתגובה לעתירה נגד הסגר על אלעד, בית המשפט העליון דרש היום מהממשלה לתת את תשובתה עד מחר בשעה 9:00 בבוקר.

סגן ר"ע אלעד ויו"ר דגל התורה בעיר אבי שטרן אמר היום בראיון לרשת ב' כי "אנחנו כרשות ערוכים ויודעים לעצור את ההתפשטות הקורונה. הבעיה היחידה שלא מוציאים את החולים מהעיר וההדבקה נמשכת בתוך המשפחה ואצלנו מדובר במשפחות ברוכות ילדים. חובה להוציא את החולים למלוניות קורונה הסגר הזה הוא מיותר וטיפשי".

תושבי העיר אלעד שיגרו היום פניה אל ראש הממשלה נתניהו ואל קבינט הקורונה בבקשה לבטל את הסגר על העיר בפניה מפרטים עורכי הדין דן נוטוביץ, שלום אביטן וישראל וקנין המייצגים את התושבים את חוסר המידתיות בסגר על העיר מבחינת אחוז התחלואה ומבחינת הטיפול בחולים בעיר ובידודם, כמו כן ציינו התושבים את הנזק שחווים תושבי העיר בביטול פגישות עסקיות, ביטול אירועים שנדחו להיום ושיבוש החיים ודורשים מראש הממשלה והשרים לבטל את הסגר.

ליצמן לנתניהו ואדלשטיין: "לשקול שוב את הסגר בשכונות בטבריה ובאלעד"

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו