פרוגרמה, הקצאת כיתות, ושפ

פרוגרמה, הקצאת כיתות, ושפ"ע: ההסכם הקואליציוני בבית שמש • פרסום ראשון

אמנם לפני חצי שנה יצאו כלל חברי הסיעות החרדיות והליכוד מהקואליציה של רה"ע בית שמש, עליזה בלוך, אלא שאמש חתמו כלל החברים על חזרה לתפקידיהם הקודמים בעירייה. חבר מועצה אחד קיבל לידיו תפקיד חדש. האם יש לכך משמעות?

לאחר חצי שנה של מאבקים, חתמו אמש (חמישי) סיעות יהדות התורה, שלומי אמונים, אגודת ישראל והליכוד על הסכם קואליציוני עם ראש העיר בית שמש, הגב' עליזה בלוך. בשורות הבאות נביא לכם את מאחורי הקלעים במאבק בין הכוחות – מאבק שמתברר כמתוח מאוד.

לפי ההסכם שנחתם ישובו כלל חברי הסיעות החרדיות והליכוד לתפקידם – אלא שעל תפקיד אחד התחולל קרב. בפרישה שהתרחשה לפני כחצי שנה נשאר חבר המועצה ישעיהו ארנרייך, נציג חסידות גור בעירייה. ארנרייך נשאר בתפקידו כמחזיק תיק החינוך, וכך למעשה שלט על הרשאות בינוי המבנים לחינוך החרדי ולתקציבים.

אלא שבמשא ומתן שהתקיים על חזרת הסיעות החרדיות לקואליציה – דרש יו"ר דגל התורה בעיר, ישראל סילברסטין את יו"ר מטה הבינוי. מדובר בתפקיד שלא אויש שנים, אלא שלפי מידע שהגיע לידי 'חדשות JDN', סילברסטין דרש ואף קיבל העברת סמכויות נרחבות לתפקיד החדש שלו. מבחינתו יו"ר דגל בעיר רשם הישג משמעותי, מאחר ובתפקיד הוא יוכל לקבוע למעשה כמה כיתות חינוך תקבל כל קהילה חרדית בעיר. אלא שהרווח של סילברסטין גורע למעשה סמכויות מידי ארנרייך. עם זאת, גם ארנרייך לא מקופח וימשיך לשלוט על תקציבי החינוך ועוד.

ישנו חבר מועצה נוסף שיחזור לתפקידיו – והוא שמעון גולדברג. לגולדברג רקע מר עם ראש העיר. עד לפני כחצי שנה הוא היה יו"ר ועדת תכנון ובנייה וסגן ראש העיר, אלא כשהתרחש הפיצוץ הוא נשאר רק עם סגנות ראשות העיר – תפקיד שאי אפשר לפטר את האדם המחזיק בתפקיד ללא רוב במועצה. בשביל 'לפתור' את הבעיה גרמה בלוך לכך שהוא אמנם בתפקידו כסגן ראש העיר – אלא שהוא לא קיבל על כך משכורת וכמובן כבר לא נשאר כיו"ר ועדת תכנון ובנייה.

לכל העלילה המסובכת גם כך – נכנס סעיף חדש ו-'פרוגרמה' שמו. המשמעות של המילה הזאת היא שחברי המועצה 'צובעים' בבת אחת את כלל השטחים וקובעים מי יקבל איזו כיתה. את הפרוגרמה דרשו כלל חברי הסיעות החרדיות. לא ניכנס לכלל הפרטים שבעד ונגד, רק נאמר שבמקרה והסעיף מתקבל אז תפקידו של סילברסטין מתייתר למעשה כאשר הוא משמש כ'חותמת גומי' בלבד. אך גם אם תיושם בקרוב הפרוגרמה, יישאר סילברסטין עם שלל בתפקידיו כמחזיק תיק הגיל הרך.

בנוסף, ישנו את חבר סיעת הליכוד בעירייה, שלום אדרי, שכיום אחראי על 'חדש מול ישן' – שהמשמעות היא שעל כל דירה חדשה שבונים ברמות ג', ד' או ה' בבית שמש, העירייה מקבלת ממשרד השיכון כסף לשיפוץ העיר. בהסכם בין הליכוד לעליזה בלוך, אדרי ממונה על כל הבנייה החדשה בשכונות הוותיקות, ומקבל 50% מהכסף של חדש מול ישן. החלק האחר של הכסף נווט לפי רצונותיה של רה"ע.

אלא שחבר המועצה שלמה ברילנט (דגל התורה) שהיה אחראי על שפ"ע (שיפור פני העיר) דרש לקבל כספים מתקציבי 'חדש מול ישן', מאחר ואגף שפ"ע היה 'מיובש' ללא כספים כמעט. לאחר משא ומתן סוכם כי אכן חלק מהכסף יגיע לאגף שפ"ע איתו הוא יוכל לשפץ את השכונות החרדיות, כמו הקריה החרדית, אזורים ברמה א' ועוד.

5 1 הצבעה
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

שטויות בכמויות..

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו