צילום: עמוס בן גרשום

"הביקור יימשך": בזמן שהנשיא באבו דאבי – החות'ים שיגרו טיל בליסטי • צפו

בעת ביקורו של נשיא המדינה הרצוג באיחוד האמירויות, פתחו המורדים החות'ים במתקפה ושיגרו טיל בליסטי לעבר העיר אבו דאבי - בזמן שהרצוג שהה באזור. משרד ההגנה האמירתי עדכן כי הטיל יורט ואין נפגעים במתקפה


(27א*)

מערכות ההגנה האויריות באבו דאבי שבאיחוד האמירויות הופעלו הערב (ראשון), בזמן שנשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל שוהים במקום לביקור מדיני. על פי הדיווחים מהממלכה, המערכות הופעלו לאחר שזוהתה מתקפת טרור על העיר.

המורדים החות'ים טענו מוקדם יותר הערב כי הם יבצעו פעולה משמעותית בעומק איחוד האמירויות, דבר שאכן התרחש הערב כאמור. לאחר מספר דקות של מתח, במהלכן אף הופסקה הפעילות האווירות של המטוסים בשדה התעופה הבינלאומי בעיר – משרד ההגנה של הממלכה מסר את פרטי האירוע.

לטענת משרד ההגנה של איחוד האמירויות, מדובר היה במתקפה של טיל בליסטי על ידי המורדים החות'ים בתימן, מתקפה שהסתיימה כשהטיל יורט וללא נפגעים בממלכה. "מערכות הנ"מ יירטו טיל בליסטי ששיגרו החות'ים מתימן. ללא נפגעים וללא נזק. שרידי הטיל נחתו באזור לא מיושב", נכתב בהודעה.

המתקפה של החות'ים הגיעה כאמור על רקע איומים רבים מצידם, איומים שזרמו במהלך כל השבועות האחרונים. עם זאת, השב"כ אישר את נסיעתו של הנשיא הרצוג לממלכה, והיחידה לאבטחת אישים טענה כי אין חשש שייפגע. כאמור, בנס המתקפה הערב הסתיימה ללא נפגעים, ולנשיא הרצוג ורעייתו – שלום. פעילות המטוסים עצמה חזרה לשגרה.

לאחר היירוט, נמסר מדוברות הנשיא כי הביקור המדיני יימשך כרגיל, והרצוג עודכן בכל הפרטים. "נשיא המדינה עודכן בפרטי האירוע. לא נשקפה ולא נשקפת סכנה לנשיא ופמלייתו. הביקור צפוי להמשיך כמתוכנן", נכתב. כזכור, מוקדם יותר היום נפגש הרצוג עם יורש העצר של איחוד האמירויות, שייח' מוחמד בן זאיד.

*הסרטון מופץ ברשתות החברתיות וניסיונותינו לאתר את בעל זכויות היוצרים לא צלחו. אם זהות הצלם ידועה לכם הודיעו לנו בדוא"ל [email protected]. השימוש בתמונה נעשה בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים, התשס"ח-2007

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture