יקצר את הביקור, קובי שבתאי באיחוד האמירויות. צילום: דוברות המשטרה

המפכ"ל יקצר את ביקורו באיחוד האמירויות וממשיך להכחיש: "לא הייתה חריגה"

מפכ"ל המשטרה שבתאי מקצר את ביקורו הרשמי באיחוד האמירויות. באיגרת שכתב לשוטרים טען שוב שעד כה לא נמצאה כל חריגה מהחוק בשימוש ברוגלות. "מהבדיקה לא עלתה עד כה כל חריגה מהוראות הדין", כתב

בצל פרשת NSO בה המשטרה נמצאת במשבר הציבורי והתקשורתי הגדול ביותר בתולדותיה, מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי הודיע כי יקצר את ביקורו הרשמי באיחוד האמירויות. במכתב ששלח לשוטרים ממשיך שבתאי להתעקש שלא היה מעקב לא חוקי אחרי אזרחים כפי שנחשף ב'כלכליסט'.

המפכ"ל הנחה את ראש אגף החקירות והמודיעין לבחון את כל המקרים שפורסמו ביממה האחרונה בעניין הריגול המשטרתי. "מהבדיקה לא עלתה עד כה כל חריגה מהוראות הדין", נמסר מהמשטרה.

באיגרת ששלח שבתאי לשוטרים כתב המפכ"ל כי "בעקבות התחקיר העיתונאי שפורסם לפני כשלושה שבועות, מתנהל שיח ציבורי ער שבו עולות טענות נגד המשטרה על שימוש פסול לכאורה בכלים טכנולוגיים. לאור כך, נפתחה בדיקה של צוות משפטי שמונה על-ידי היועמ"ש היוצא. הצוות החל בעבודתו בימים אלה".

"אתמול, פורסמה ידיעה נוספת על שימוש לכאורה בכלים טכנולוגיים שלא על-פי החוק כלפי עשרות אנשי ציבור ובעלי תפקידים בישראל. מבדיקה ראשונית שנערכה ע"י אגף החקירות והמודיעין ביממה החולפת לגבי טענות אלה, עולה כי שורבבו בפרסום שמות שמעולם לא נחשדו ע"י המשטרה ולא טופלו בשום צורה ובשום כלי טכנולוגי לצד שמות שנחשדו ע"י המשטרה בעבר וטופלו באמצעים שונים ומגוונים. עד כה לא נמצאה כל אינדיקציה לפעולה שנעשתה שלא על פי דין והבדיקה נמשכת".

שבתאי הוסיף כי "יש לי אמון מלא ביושרתם של שוטרי משטרת ישראל ובכלל זה באנשי אגף החקירות והמודיעין: בפיקוד האגף, בשוטרי וקציני החטיבות המקצועיות ובמערך הפרוס בשטח. משטרת ישראל תשתף פעולה ככל הנדרש עם כל ועדת בדיקה שתקום, על מנת להגיע לחקר האמת ולהעמיד את העובדות על דיוקן. במדינה דמוקרטית, חיוני לתת למערכת אכיפת החוק כלים מתקדמים שתכליתם לחימה בפשיעה והצלת חיים על מנת לממש את אחריותה – שמירה על ביטחון הציבור. חובה עלינו להשתמש בכלים אלה על-פי דין בלבד. חריגה מנורמות אלו, אם תמצא, תטופל במלוא חומרת הדין".

עוד מסר כי "עבודה על פי החוק, תוך שמירה על כבוד האדם ופרטיותו הינה ערך עליון בעבודת המשטרה. כך נהגנו וכך ננהג גם בעתיד. נמשיך לבצע את תפקידנו מתוך תחושת אחריות ושליחות למען שמירה על ערכי הדמוקרטיה וחוסנה הלאומי של מדינת ישראל".

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

"סתם כולם מעלילים ומשמיצים… העיתונים משקרים… השרים נוגעים בדבר… אף אחד לא יודע מה הוא סח… רק אני יודע! תסמכו על מה שאני אומר, וזהו"!!

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו