נתניהו: "ישראל נמנית בין 3 מעצמות הסייבר המובילות בעולם"

"כ-15% מההשקעה הפרטית הגלובלית בביטחון סייבר היא בישראל. יש לנו צמיחה אדירה במיזוגים ורכישות", אמר ראש הממשלה בכנס ראשי חברות סייבר

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר היום כי מדינת ישראל נחשבת לאחת המדינות המובילות בעולם בתחום הסייבר, ככל הנראה באחד מ-3 המקומות הראשונים. "אני לא חושב שאנחנו צריכים להיות מספר חמש או מספר ארבע בעולם ואני לא חושב שזה המצב…", רמז.

נתניהו נאם היום בכנס 'סייברטק' של 'ישראל דיפנס' ולאחר מכן נפגש עם מייסדי חברות סייבר שביצעו גיוסים או אקזיטים משמעותיים במהלך שנת 2015 ושוחח עמם על התחום בהרחבה.

"הגנה בסייבר היא חיונית לביטחוננו כפרטים וכאומה. אבל היא גם יוצרת הזדמנויות כלכליות אדירות. זה למעשה מה שהחלטנו לעשות כאן בישראל לפני מספר שנים.

"לגבי ההזדמנויות שמעניקה לנו מהפכת הסייבר, אני חושב שברור לכל שחלק ניכר מטכנולוגיית הגנת הסייבר פותחה בישראל במהלך 25 השנים האחרונות. כ-15% מההשקעה הפרטית הגלובלית בביטחון סייבר היא בישראל. יש לנו צמיחה אדירה במיזוגים ורכישות. אני חושב שזה עומד על 1.3 מיליארד דולר השנה או ב-2015. בכל אופן, שני המספרים הם כמעט כפולים ממה שהיה לנו בשנים קודמות.

קרא עוד:
[postim]

"אני רוצה שישראל תהיה לא רק מעצמת סייבר בזכות עצמה, אלא שתייצר את היכולות הללו לשימוש בינלאומי, ואני מאמין שנוכל לעשות זאת. אנחנו בעולם של שינוי טכנולוגי אדיר. זה נכון. הוא מעניק הזדמנויות שלא ניתן היה להעלות אותן על הדעת פעם, וגם זה נכון. הוא מעניק למיליארדי אנשים את האפשרות להגיע בקלות לידע שנצבר על פני מאות שנים, וצבירת הידע מתקדמת בקצב מדהים. כל זה נכון.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בכנס הסייברטק בתל אביב. צילום- עמוס בן גרשום לע''מ- 26.1.16(צילום: עמוס בן-גרשום - לע"מ)

"ולכן אנו עומדים בפני מה שנראה כעתיד כמעט חסר גבולות. עם זאת, אנו ניצבים מול כוח נוסף שקורא תיגר על המודרניות, והכוח הזה הוא כוח פראי ופרימיטיבי של ימי הביניים המוקדמים שחותר להחזיר את העולם אחורה לעידן אפל של האנושות שהיה קיים לפני יותר מ-1,000 שנה. ישנו מאבק אדיר בעולם היום בין הכוחות החותרים להחזירנו לימי הביניים לבין כוחות המודרנה. כוחות ימי הביניים מובלים על ידי שני הזרמים של האסלאם הקיצוני – השיעים הקיצוניים בהנהגת איראן והסונים הקיצוניים בהנהגת דאעש. רבים בעולם המוסלמי הם קורבנותיה הראשונים של קנאות זאת, וכמובן כל האחרים. הבעיה היא שהקיצוניים עושים שימוש בטכנולוגיות שתיארתי זה עתה. זה אחד המקרים הבודדים בהיסטוריה שבהם הכוחות החותרים להחזיר את האנושות אחורה עושים שימוש באמצעים שמצעידים את האנושות קדימה, וזה מציב בפנינו אתגר אדיר".

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו