Hadas Parush/Flash90

ליברמן מזהיר את תושבי הרצועה: המתקרב לגדר מסכן את חייו

"אני מציע לתושבי עזה להשקיע את המאמץ לא במחאות נגד ישראל אלא בהחלפת ההנהגה בתוך הרצועה. אותה הנהגה שבמקום להתמקד בפיתוח תשתיות חשמל, מים וחינוך משקיעה 260 מיליון דולר בתשתיות טרור, במנהור ובייצור רקטות", אמר שר הביטחון

כתבות נוספות בנושא:

האדמו''ר מסקולען ירושלים במעונו של גאב"ד ירושלים
שמחת הנישואין לבן רב קהל חסידים טבריה ובת אב"ד מאקווא נתניה
המתווה שהוצג לגנץ: אביתר תמורת חומש; בימין תוקפים - "הסכמים יש לכבד"
דוכן העיתונים • כל שערי השבועונים על המסך שלכם
 • עדות מזעזעת: כך נראו הדקות האחרונות של הנער אליהו שור ז"ל

  תוכן מקודם

 • מצמרר: "צעקנו לו שיקפוץ מהמיטה אבל הוא פחד"

  תוכן מקודם

 • רגע לפני מועד החתונה: היתומים זועקים ומתחננים לעזרה • קורע לב

  תוכן מקודם

 • מצב חירום: גדולי ישראל בעצרת תפילה למען החולים

  תוכן מקודם

שר הביטחון אביגדור ליברמן סייר הבוקר בעוטף עזה ועמד על הערכות כוחות צה"ל בגזרה. השר ליברמן קיים הערכת מצב באוגדת עזה, יחד עם ראש אמ"ץ, אלוף פיקוד הדרום ומפקד אוגדת עזה. לאחר מכן קיים מפגש עם ראשי רשויות ותושבי עוטף עזה בקיבוץ חולית.

בדבריו פנה ליברמן אל תושבי רצועת עזה ואמר: "אני מזהיר אותם מהמשך הפרובוקציה. קבענו כללי משחק ברורים ואנחנו לא מתכוונים לשנות אותם. כל אחד שיתקרב לגדר מסכן את חייו ואני מציע לתושבי עזה להשקיע את המאמץ לא במחאות נגד ישראל אלא בהחלפת ההנהגה בתוך הרצועה. אותה הנהגה שבמקום להתמקד בפיתוח תשתיות חשמל, מים וחינוך משקיעה 260 מיליון דולר בתשתיות טרור, במנהור ובייצור רקטות. ברגע שהנהגת רצועת עזה, תושבי עזה, יוותרו על הרעיון להשמיד את מדינת ישראל, ברגע שהם יתמקדו בכלכלה הם לא ימצאו פרטנר יותר טוב, יותר יעיל ממדינת ישראל.

"שיקום תמורת פירוז- זו הנוסחה שלנו, היא מונחת על השולחן, אנחנו עשינו פעמיים תהליך מדיני כפול, השנה נציין 25 שנה מאז הסכמי אוסלו שהבאנו את ערפאת והכנופיות שלו לעיר עזה, וגם דומני מתקרבים כבר ל-13 שנה מאז ההתנתקות בה חזרנו לקווי 67' עד המילימטר האחרון, פינינו את כל היישובים, פינינו את כל היהודים, אין להם שום מקום לטענה כלפי מדינת ישראל. כמו שאמרתי אנחנו נחושים להגן על ביטחונם של אזרחי ישראל כמובן בראש ובראשונה על עוטף עזה ועל הנושא הזה לא תהיה שום פשרה, שום גמישות".

בהתייחסות להרוגים בעת ניסיון חציית הגדר ביום שישי האחרון אמר ליברמן: "צריך להבין שרוב ההרוגים הם מחבלים שאנחנו מכירים אותם היטב, פעילים בזרוע הצבאית של חמאס, גם בג'יהאד האסלאמי, זה לא אזרחים תמימים שבאו במסגרת מחאה אזרחית. זאת הייתה פרובוקציה מאורגנת היטב ע"י הזרוע הצבאית של חמאס בניסיון לפגוע בריבונות שלנו, להפר את שגרת החיים, להפריע לעם ישראל בליל הסדר לחגוג בביטחון ובאופטימיות ואנחנו עשינו מה שמוטל עלינו. אנחנו לא יוזמים שום פרובוקציה כנגד תושבי עזה, אנחנו מגנים על התושבים שלנו, זה כל ההבדל".

על השאלה האם גבר הסיכוי למלחמה ענה שר הביטחון: "אנחנו לא מחפשים מלחמה, אף אחד לא רוצה מלחמה, אנחנו מעדיפים להתמקד פה בבניית יחידות דיור, בחקלאות, בתיירות, יש פה צמיחה ופריחה כמו שלא ראינו, אני מקווה שגם הצד השני יבין שעדיף להתמקד בתיירות, בכלכלה, בחקלאות ולא במנהור, לא ברקטות, לא בשנאת ישראל. אגב אני עברתי על כל הנאומים מאז ההתנתקות ועד היום של הנהגת חמאס, מעולם לא שמעתי שום קריאה לשלום, לדו קיום, לשיתוף פעולה, כולל בעצרת האחרונה ביום שישי. אף אחד לא דיבר שם על דו קיום, אף אחד לא ביקש להתקיים בשלום. כולם דיברו על השמדת ישראל, שנאת ישראל, על החזרת הפליטים לצפת, לחיפה, ליפו".

לדבריו, "החמאס מנסה לגלגל את הכישלון שלו, לכוון אותו למדינת ישראל. להטיל על ישראל את כל האשמה שלו. הרי יש שם אבטלה גבוהה, יש שם מצב אזרחי קשה, וצריך להאשים מישהו, הרי הם לא לוקחים אחריות. אבל אגב למרות המצב הכלכלי הקשה מצאו 15 מיליון דולר, זו הערכה מינימלית של עלות הפרובוקציות של אותו מצעד הטרור שהם ארגנו ביום שישי. כמה תרופות היה אפשר לקנות ב-15 מיליון דולר".

הכתבות המעניינות ביותר

רבבות במעמד סיום המחזור השני של 'הדף היומי בהלכה' של 'דרשו' בארנה • שידור חי
החל מחזור 23 לעידוד כתיבת חידו"ת שע"י ממלכת התורה 'וכתבתם'
מעמד 'כבוד חכמים ינחלו' לאברכי כולל להוראה ויז'ניץ עפולה
הפיצוץ בחתונה: מתקן קונפטי ששולבו בו זיקוקים הביא לפציעתם של הצעירים
המקובל רבי ציון בוארון ערך תפילת שובבי"ם בכולל "זוהר השלום" באשדוד
האדמו"ר מנדבורנה ירושלים במעמד פתיחת הכולל בבית מדרשו בבני ברק
שלג כבד מכסה שוב את החרמון; 20 ס"מ נוספו במפלס התחתון • צפו
הרמב"ם היומי • ספר קרבנות הלכות תמורה פרק ד' • צפו
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
עִנְבֵי הַגֶּפֶן בְּעִנְבֵי הַגֶּפֶן • שמחת התנאים לנכדת האדמו"ר מוואסלוי
המאמץ הדיפלומטי: מקרון נפגש תוך 36 שעות עם פוטין, זלנסקי ושולץ
רוסיה תפתח בתרגיל ענק בבלארוס; ארה"ב שולחת אלפי חיילים • צפו
דינר לטובת ישיבת באבוב בני ציון • גלריה
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים – ט' באדר א' ה'תשפ"ב
גדולי תורה ורבני עולם התשובה באו לאחל מזל טוב בחתונת בת הרב יגאל כהן • גלריה
פריצת דרך בהפקת אנרגיה: כור גרעיני ניסיוני בבריטניה שבר שיאים
תיעוד: האדמו"ר מסאדיגורה ירושלים בציון הרשב"י במירון

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture