shutterstock

היתרונות בפתיחה של חנות וירטואלית

יש אמרה שגורסת ש"אם אתה לא שם אתה לא קיים", אמנם אומרים את זה על הרבה דברים, אבל כאשר מדברים על עסקים, הכוונה ללא ספק היא לעולם האיקומרס. עסק ללא חנות וירטואלית פשוט לא קיים וגם לא יוכל לשרוד לאורך זמן!

השנתיים האחרונות, מאז פרוץ הקורונה אל חיינו, ניערו את האנושות כולה ונתנו בוסט משמעותי לכל העולם הוירטואלי וללקוחות השונים. אנשים הבינו שאת כל ענייניהם ניתן לבצע מהבית, לרבות קניות של מוצרי בסיס הכרחיים וגם מותרות. אם כן הלקוחות מצביעים ומקליקים על המקלדת בעוד יותר ויותר עסקים מבינים את היתרונות ופונים לכיוון המקוון.

היתרונות בפתיחה של חנות וירטואלית רבים וכוללים:

  • אפיק מכירה אפקטיבי:

חנות אינטרנטית מהווה דרך מצוינת עבור העסק להגדיל את המכירות. באמצעות גלריה מהוקצעת, מידע מדויק ואמין ואפשרויות רכישה מאובטחות, ניתן ללא ספק לבצע שפע של מכירות. כל מה שנדרש הוא לבנות את האתר בצורה מקצועית אצל חברה המתמחה באיקומרס ועל פלטפורמה ייעודית, לעצב את האתר בצורה מרשימה ומזמינה, לבנות חווית משתמש נוחה, נתיב רכישה מאובטח ובכלל להעניק תחושה ללקוחות שהגיעו למקום הנכון. כאשר הלקוחות ירגישו נוח, בטוח ונעים יהיה קל להם להשאיר פרטים או לחלופין ממש לבצע את הקנייה און ליין.

  • חסכון:

אחד היתרונות המשמעותיים אותו מרגיש כל עסק באופן ברור בכיס, הוא חסכון בעלויות השוטפות. אמנם מדובר על השקעה לא מבוטלת בשלב הבנייה אך לאחריה ההוצאות מאוד מתונות. כמובן ההשוואה נעשית אל מול חנות פיזית בה ההוצאות עצומות גם אם החנות סגורה. עסק אשר מחזיק חנות רחוב או חנות בקניון מחויב לשלם שכר דירה, ארנונה ומיסים נוספים, חשמל, אבטחה, ניקיון, שכר לעובדים וכו', ברגע שהוא עובר און ליין אל הקניון הוירטואלי הגדול בעולם, העלויות נחתכות וכוללות הוצאות שיווק, ניהול האתר וכל שאר ההוצאות הרגילות של עסק לרבות מלאים, לוגיסטיקה, שירות לקוחות וכד'.

  • טיוב משאבי הניהול

עסקים מבינים שאפשר לייעל את העבודה ולמקסם את מאמצי הניהול כאשר משקיעים בצורה נכונה. זה לא אומר כמובן שהחנות המקוונת עובדת מעצמה, זאת תפיסה לגמרי מוטעית, זה רק אומר שאת מאמצי הניהול ניתן להשקיע בצורה נכונה בלי לבזבז אנרגיה. הניהול כולל בדיקה שוטפת של האתר ותחזוקה מתמדת, פעילויות הקדורות לשיווק ופרסום, מענה ללקוחות ושירות, עניינים לוגיסטיים, טכניים ועוד. אבל אין צורך "לשרוף" שעות בחנות הפיזית ללא מטרה.

  • תפוצה רחבה

באמצעות חנות מקוונת ניתן להגיע ללקוחות בכל העולם ולקבל הזמנות מסביב לשעון. התפוצה והנגישות הופכים את האתר, בהנחה שנבנה בצורה מקצועית ושירותית, לכלי מכירות אדיר המגיע לכל מקום כמעט. ישנה אפשרות להגיע לקהל עצום אך גם לדייק את הפנייה לקהל פוטנציאלי באמצעות כלי שיווק דיגיטליים. החנות ממוקמת בקניון הגדול בעולם והפוטנציאל לצמיחה הוא עצום. הדבר נכון בעיקר לעסקים המעוניינים להגיע אל מעבר לים ולהציג עבודות, אומנות או אופנה ללקוחות חדשים מבלי להוציא הון על שיווק, פרסום והוצאות חדירה לשווקים חדשים.

  • אפשרויות שיווק מדויקות:

שיווק ופרסום של חנות דיגיטלית קלה יותר משיווק של חנות פיזית, זה נובע בעיקר מהלוקליות של חנות הממוקמת בקניון או בעיר מסוימת (גם אם מדובר ברשת) בשיווק מסוג זה יודעים שההנעה לפעולה של הלקוחות הרבה יותר מאתגרת. בשיווק של חנות מקוונת כל מה שצריך זה לגרות את בלוטות החשק לעשות קליק וזהו, הגולשים כבר נכנסים. קל יותר להוביל אותם לפתח החנות וקל יותר להגיע אליהם. זה לא אומר שאין כאן אתגרים ונדרשת עבודת שיווק אינטנסיבית, אבל באמצעות הרשתות החברתיות ניתן היום לאתר קהלים מדויקים ולהוביל אותם לשופינג בחנות האינטרנטית.

  • גמישות:

חנות באתר אינטרנט מעניקה לעסק אפשרות להיות גמיש כמעט בכל דבר, החל משעות העבודה והמענה, דרך אפשרויות הפרסום ועד לגמישות בניהול המלאים. מאחר שאין מדפים פיזיים אפשר להציג היצע רחב ומלאים גדולים. גם תהליך התשלום גמיש יותר, בחנויות מקוונות רבות ניתן לשלם במגוון דרכים לרבות כרטיסי אשראי בינ"ל, ארנק דיגיטלי, PAYPAL, Apple Pay ואפליקציות כגון ביט.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו