פיקוד הסייבר האמריקאי

מלחמת סייבר: ארה"ב מעלה הילוך בלוחמה נגד ההאקרים

גנרל פול נקסונה, מפקד פיקוד הסייבר, הסביר כי תקיפות אסטרטגיות הובילו את הממשל בוושינגטון להבין כי יש לקדש מלחמה מול ההאקרים שדורשים כופר תמורת שחרור מערכות ומידע ברשת

פיקוד הסייבר של צבא ארצות הברית אישר לראשונה כי הוא פועל נגד כנופיות פשיעה שמבצעות התקפות כופרה נגד חברות אמריקאיות, אולם הוא לא סיפק פרטים כיצד הפעולות מתבצעות ומי היו היעדים.

גנרל פול נקסונה, מפקד פיקוד הסייבר ומנהל הסוכנות לביטחון לאומי, סיפר כי עד מתקפות הכופרה ששיתקו את צינור הנפט האסטרטגי של קולוניאל פייפליין במאי האחרון ונגד ספקית הבשר הגדולה בעולם JBS, הטיפול היה בתחום של רשויות אכיפת החוק, אולם שתי המתקפות האסטרטגיות שינו את החשיבה והממשל האמריקאי החליט לנקוט בגישה אגרסיבית ומתואמת יותר.

בעקבות זאת, פיקוד הסייבר, הסוכנות לביטחון לאומי וסוכנויות נוספות החלו להשקיע משאבים באיסוף מודיעין על כנופיות הכופרה ולשתף במידע גופים נוספים בממשל וסוכנויות זרות.

לפי נקסונה, הפעילות נגד הכנופיות נועדה "לגבות מהן מחיר", על אף שהוא לא פירט אילו פעולות בוצעו ונגד מי. "יחד עם מספר גורמים בממשל שלנו, ביצענו פעולות שגבו מחיר", אמר. "זו יכולת חשובה שעלינו תמיד להיות מודעים אליה". בתקשורת האמריקאית דווח על קבוצת האקרים רוסית שפעולות גביית הכופר שלה שובשו והופסקו ע"י הפעולות האמריקאיות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו