צילום: שוקי לרר

ברוך דיין האמת: מדמויות ההוד של בני ברק – הגאון רבי משה טורק זצ"ל

הגאון רבי משה טורק זצ''ל היה מגאוני העיר בני ברק, במשך שנים רבות הוא נהג להתפלל בבית המדרש 'לדרמן' בסמיכות ליבחלט''א מרן שר התורה הגר''ח קנייבסקי שליט''א. לפני שנים רבות כהו עיניו של המנוח אך למרות הכל המשיך בעסק התורה במסירות נפש מופלאה

ברוך דיין האמת: בשעה האחרונה מגיעה הידיעה המרה והקשה על פטירתו של הגאון רבי משה טורק זצ"ל אשר היה מדמויות ההוד בעיר בני ברק זאת לאחר יסורים קשים והוא בשנת התשעים ותשע לחייו.

המנוח הגאון רבי משה טורק זצ"ל היה אדם שכל כולו תורה ויראת שמים טהורה. כבר משנות נערותו ניכר היה הנער במידות אלו ורבותיו חזו לו עתיד מזהיר. החל מנשואיו הוא החל להרביץ תורה לתלמידים ושקע כל כולו באוהלה של תורה.

מכריו מספרים כי למרות יסוריו הרבים שהיו מנת חלקו הוא מעולם לא התרעם אלא תמיד נשאר שמח כשהוא מחזיק באמונה תמימה בבורא כל העולמים. מידותיו הנאצלות היו לשם דבר ורבים שיחרו לפתחו בכדי לקבל ממנו עצות וברכות.

המנוח נהג במשך שנים רבות להתפלל בבית המדרש 'לדרמן' בבני ברק סמוך ליבחלט"א מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א, הוא אף היה נוהג לשוחח עם שר התורה בלימוד לאחר התפילות בבית המדרש.

לפני מספר שנים כהו עיניו של הגאון רבי משה טורק זצ"ל עד שנהיה עיוור לחלוטין, למרות היסורים הוא המשיך בשקיעות בלימוד כשהכל חרוט בזכרונו. בשל גילו המופלג הוא הלך ונחלש עד שבשעה האחרונה השיב הוא את נשמתו הטהורה ליוצרה למגינת לב. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו