יומיים לאחר המעמד בים סוף: נגיד החסידות שוחרר במפתיע מהמעצר

צילום: יהושע פרוכטר

יומיים לאחר המעמד בים סוף: נגיד החסידות שוחרר במפתיע מהמעצר

נגיד חסידות ויז׳ניץ הרב חיים שטרן שנידון למאסר ממושך בארצות הברית בעקבות עבירות צווארון לבן שוחרר בשעה האחרונה באופן מפתיע למעצר בית. בחסידות מציינים את הפלא שכן ביום זה חוגגים את ראש השנה לחסידות בחצר הקודש

ההודעה בחסידות

באורח פלא, מספר חודשים בלבד לאחר שהוכנס לבית הכלא בעקבות עבירות צוואר לבן שוחרר הנגיד לבית ויז׳ניץ רבי חיים שטרן חזרה למעונו להמשך מעצר בית. בחסידות מציינים באורח פלא כי השיחרור בוצע בדיוק ביום בו מציינים בחצר הקודש את ראש השנה לחסידות, תאריך י״ב שבט.

הנגיד רבי חיים שטרן נחשב לאיש אמונו של כ״ק האדמו״ר מויז׳ניץ שליט״א, במשך שנים רבות ידו לא משה מידי רבו והוא זכה לחביבות יוצאת דופן ממנו. כשהחלו התביעות נגד הנגיד כינס הרבי את החסידים וביקש לחזק את רעיית הנגיד כאשר במשך דקות ארוכות הוא נשא דברים בשבחו של הנגיד כאשר רעייתו הקשיבה כל העת לדברים באמצעות קו הטלפון.

רק לפני מספר חודשים, לאחר תקופה ארוכה של דיונים התקיים משפטו של הנגיד לבית ויז'ניץ ר' חיים שטרן לאחר שתבעו אותו על עבירות צווארון לבן. מדובר במשפט מורכב וסבוך ובחסידות ויז'ניץ קיימו תקופה ארוכה תפילות להצלחתו של הנגיד.

בעבר דווחנו כאן ב׳חדשות JDN’ כי כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א שהמריא לפני מספר חודשים לווינה שבאוסטריה לטובת מוסדות החסידות ביקש להגיע בזמן משפטו של הנגיד לציון בעל ה'חתם סופר' זיע"א.

כ"ק האדמו"ר שליט"א שפך ליבו כמים במקום למעלה משלוש שעות כשהוא מתבטא למקורביו כי הוא פעל ישועות למען הנגיד, וכלשונו: "מהאט גפויעלט גרויסע ישועות". לקראת סיום התפילה הודיעו נרגשות לרבי כי בית המשפט האמריקאי גזר את דינו של הנגיד לשנתיים מאסר בלבד וזאת לאחר שהתובע דרש מעל עשרים שנות מאסר בפועל.

כעת, באורח פלא ויומיים בלבד לאחר מעמד הישועות שערך הרבי בים סוף בהשתתפות חסידיו שוחרר הנגיד מבית הכלא למעונו שם הוא ימשיך לרצות את עונשו במעצר בית. מקורבי הנגיד מספרים על שמחה עצומה בקרב המשפחה שלא האמינו על הבשורה הטובה.

ויהי לפלא: האדמו"ר התפלל שלוש שעות בציון החת"ס והנגיד הצליח במשפט המורכב

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו