ללא קרדיט

רגע לפני: שליח חב"ד בסטוקטון מנע שריפה של גופת יהודי

הרב אברהם ברוד שליח חב"ד בעיר סטוקטון שבקליפורניה, מנע שריפת גופה של יהודי, רגעים ספורים לפני שזו התבצעה • לרב כבר נאמר כי זה "מאוחר מדי לעצור את השריפה" אך הוא לא נרתע ומנע את שריפתה - אחרי שאמר וידוי עם המנוח

הרב אברהם ברוד שליח חב"ד בעיר סטוקטון שבקליפורניה, מנע שריפת גופה של יהודי, רגעים ספורים לפני שזו התבצעה, לרב נאמר כי זה "מאוחר מדי לעצור את השריפה" אך הוא לא נרתע ומנע את שריפתה, כך מדווח אתר Collive.

באתר חב"ד און ליין הביאו כי הרב ברוד פגש בחודשים האחרונים יהודי מבוגר, שהניח תפילין בפעם הראשונה. הרב שמר על קשר עם האיש בן ה-85 ועזר לו להדליק חנוכייה בחנוכה האחרון.

בשבוע האחרון ביקר אותו הרב ברוד, והאיש כביכול ציפה לפטירתו, "האיש סבל ממחלה איומה, ולא יכול היה לדבר", סיפר ברוד לאתר Collive. "אבל הוא חייך, ואמרתי איתו שמע ישראל, כולל תפילות וגם וידוי".

כעבור מספר ימים קיבל הרב ברוד הודעה שהאיש נפטר. לאחר ששאל על הלוויה, נאמר לו כי הוא מתוכנן להישרף, והוא כבר נאסף על ידי בית הלוויות.

הרב ברוד ניסה לדבר עם אשתו של המנוח, אך היא סירבה לדבר, הוא ניסה להתחנן בפני אשתו שלא תשרוף את הגופה, אך ללא הועיל. לבסוף היא הסכימה לדבר איתו, והוא התחנן בפניה שתשקול מחדש. הוא הבטיח שאם היא תסכים לעשות לו קבורה יהודית, הרב ברוד יערוך את כל הסידורים ויכסה את כל ההוצאות.

אשתו התרצתה לבסוף, אך אמרה שככל הנראה כבר מאוחר מדי, שכן הגופה כבר נשלחה לבית הלוויות. הרב ברוד לא ויתר. כשהתקשר לבית הלוויות, הוא ביקש מהם למנוע את שריפת הגופה. "הם התקשרו למשרפה ואמרו להם לעצור את זה", אמר הרב ברוד. "ממש בשנייה האחרונה, עצרנו את זה".

באותו יום, ללא מניין, נקברה הנשמה היהודית הזו בבית קברות יהודי.

5 1 הצבעה
דירוג הכתבה
2 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

יפה מאוד וישר כח גדול!
מצווה גדולה לקבור מת מצווה.
רק הערה, אם התפילין מתחת לקו השערות לא יוצאים ידי חובה והברכה על תפילין של ראש לבטלה, חבל.

איזה צדיקים מסירות נפש על כל יהודי.
פשוט ללמוד מהם

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו