באדיבות המצולם

התמונה המפתיעה של הרב עם המופתי של רצועת עזה: "מסר של שלום"

אחרי שדחה סיור של המופתים בבית הכנסת בשבת, הוא נפגש עם המשלחת • הרב הופתע כאשר אחד הנוכחים שוחח איתו בעברית וסיפר כי הוא המופתי של רצועת עזה • "לא יודע מה חלקו בהסתה, דיברנו והמסר היה מסר של שלום ואחדות"

הרב שניאור זלמן זקלס, שליח הרבי מליובאוויטש ורבה של נובוסיבירסק, קיים היום (ראשון) מפגש נדיר עם ראשי דת מוסלמים בעירו, בהם ה'מופתי' של רצועת עזה – כך דווח באתר חב"ד און ליין.

"מדובר במפגש שמתקיים אחת לכמה שנים, של ראשי דת מוסלמים", מספר הרב זקלס ל-COL. "השתתפתי בו גם בעבר, והיום פעם נוספת. במהלך הכינוס פגשתי ב'מופתי' של נובוסירסק, שאיתו יש לי כבר קשר ממושך, ולפתע ראיתי גם את המופתי הכללי של רוסיה".

"המופתי של רוסיה סיפר לי שהוא מקורב לשליח הרב בערל לאזאר ולנשיא איגוד הקהילות היהודיות בחבר העמים, הרב אלכסנדר ברדה. נודע לי גם שהוא בקשר עם גיסי, שליח הרבי בקאזאן, הרב יצחק גורליק".

קבוצת ה'מופתים', כך מספר הרב זקלס, ביקשה לבוא אל בית הכנסת לשבת. "הסברתי להם שזה יום קדוש ליהודים ולא מתאים לנו, ושיגיעו בפעם אחרת".

והמופתי של עזה? "במהלך הכינוס ניגש אליי לפתע אחד הנוכחים והחל לדבר עמי בעברית. הוא החליף איתי כמה מילים ואמרתי לו שבמקור אני מישראל. האווירה הייתה מאוד חמה, ואמרתי ששלום בין מוסלמים ליהודים יכול להתחיל בנובוסיביסק. הנוכחים כולם חייכו וכיבדו.

"המפגש כולו היה מאוד לבבי וחם, כשנעמדנו להצטלם הם הפצירו שאני זה שיעמוד במרכז".

הרב זקלס מדגיש: "איני יודע מיהו המופתי של עזה, ועד כמה חלקו בהסתה האלימה המתחוללת במקום. הוא היה באירוע ודיברנו, והמסר היה מסר של שלום ואחדות".

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
2 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

ימח שמם וזכר זכרם של כל שונאי ישראל

המופתי של אזור עזה (محافظة غزة) כיום הוא חסן אסמאעיל אל-לחאם (حسن اسماعيل اللحام)

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו