לאחר שנות יסורים קשים ומרים: ראש הישיבה שנולד במרוקו נפטר בראש השנה

בצעירותו עלה הגאון רבי אברהם עמר זצ''ל ארצה כאן הוא השתקע בכולל ''חזון איש'' בבני ברק שם הוא נודע כאחד מפארי האברכים במקום. עם השנים הוא הקים את ישיבת ''אור ברוך'' כאשר הוא זוכה להעמיד דורות של תלמידי חכמים

הגאון הצדיק רבי אברהם עמאר זצ"ל מראשי ישיבת "אור ברוך"

בתחושה של אבל וצער גדול, הגיעה הידיעה המעציבה על הסתלקותו של הגאון הצדיק רבי אברהם עמאר  זצ"ל, מי שהקים עולה של תורה במשך עשרות בשנים וזכה להקים דורות של תלמידי חכמים בעולם הישיבות הספרדי מאז הקמת ישיבת "אור ברוך", נסתלק לבית עולמו לאחר מסכת של יסורים קשים בחמש עשרה שנותיו האחרונות כשהוא בן פא' שנים.

הרב זצ"ל נולד בשנת תש"א במקנס שבמרוקו, כשאת משנתו בתלמוד קנה אצל רבותיו שבמקנס אביו הגה"צ רבי מרדכי עמאר זצ"ל והגאון רבי יצחק סבג זצ"ל וכבר בצעירותו נועד לגדולות, נודע מנעוריו כמתמיד ושקדן ועובד ה'.

בהיותו בן שמונה עשרה שנה היה ממיסדי הישיבה המעטירה בטנג'יר ולמרות שהיה צעיר לימים, כבר מינוהו לר"מ בישיבה כשאז היו האריות שבחבורה ביניהם ידידו בעל העיון המבריק הגאון החריף חכם רבי אלעזר מור יוסף זצ"ל ר"י "נוה שלום" ועם השנים נקשר לרבותיו הגדולים הגה"צ רבי רפאל ברוך טולידנו שלימים נשא את נכדתו הרבנית תחי' ביתו של הרה"צ רבי שלמה טולידנו זצ"ל אביהם של רבי גבריאל ורבי מיכאל טולידנו ראשי ישיבת "אור ברוך".

כשעלה לארץ ישראל, קבע את לימודיו בכולל "חזון איש" ושם נודע גאונותו ושקדנותו בתורה עד שנקרא ארי שבחבורה. לאחר מס' שנים זכה להקים יחד עם גיסיו הרבנים טולידנו את הישיבה לצעירים "אור ברוך" שהיה לו חלק בלתי נפרד אז בהקמת עולם הישיבות הספרדי כשידע בגאונותו ובחוכמתו להכיר את הצורבים הצעירים וכך הקים דורות של תלמידי חכמים מהעולם הספרדי אשר נזקף לזכותו.

במשך השנים זכה ללמוד בחברותות בבני ברק ובירושלים עם גדולי ישראל זצוק"ל שהיו משתעשעים עימו בלימוד התורה.

בחמישה עשר שנותיו האחרונות חלה ונחלש ובעת האחרונה החמיר מצב בריאותו. הכל התפללו להחלמתו המהירה, ילדיו ובני משפחתו לא משו ממיטתו כשרעיתו הרבנית הצדקנית תחי' עומדת לצידו ודואגת כל אותן השנים במסירות עד אין קץ, אולם מצבו הבריאותי התדרדר וביום ראש השנה הראשון השיב את נשמתו הטהורה לבוראה כשהוא בן פא' ביום שנולד כפי שנאמר שהקב"ה ממלא את שנותיהם של צדיקים, כשבני משפחתו בסמוך למיטתו זעקו שמע ישראל.

מיד במוצאי ראש השנה, הבשורה המרה פשטה מיד בכל מקום ומקום כשהמוני בית ישראל מביעים את הכאב והצער בחלל הגדול עם הסתלקותו. מסע ההלויה יתקיים הערב מוצאי ראש השנה בשעה 11:00 בלילה מישיבת "אור ברוך" רחוב בית וגן בירושלים ומשם להר המנוחות.

הניח דור ישרים מבורך, את רעיתו הרבנית תחי', את בניו וחתניו הרבנים הגאונים תלמידי חכמים רבי מרדכי  ורבי שלום, חתניו: הרב ששון חזן ר"מ ישיבת "ראשית חכמה", הרב זאב שוורץ מרבני בית חלקיה, הרב יצחק שרם מישיבת "מסילת התורה", הרב ישועה וקנין והרב דוד פרץ רבה של פנמה. נכדים, נינים בני תורה ההולכים בדרך ה' הממשיכים בדרכו המופלאה, בהם מרביצי תורה ויראה.

 

ת.נ.צ.ב.ה.

 

 

 

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו