בית שמש: כולל חדש של 'אחוות תורה' בשכונת המשקפיים המתפתחת

באירוע חגיגי שנערך לרגל הקמת הכולל החדש, מייסד אחוות תורה הגאון רבי דוד לייבל שליט"א נשא דברים בחשיבות השייכות למקום תורה: "אתם, אנשים שעובדים 9 שעות ביום ובוחרים להגיע לכאן בלילה כדי לשמור על צורת יהודי החרד לדבר ה', אתם מודל לחיקוי"

יותר מעשרים אנשים השתתפו בשבוע שעבר באירוע הקמת הכולל החדש של 'אחוות תורה' בשכונת המשקפיים המתפתחת בבית שמש, הצפויה להתאכלס בקרוב במאות משפחות חדשות. התרגשות גדולה נרשמה בסניף החדש עם הבשורה על קביעות מקום חדש לתורה עבור בוגרי הישיבות העובדים לפרנסתם.

מייסד רשת 'אחוות תורה' הגאון רבי דוד לייבל שליט"א הגיע לכבוד המאורע המיוחד ואמר למשתתפים כי הם צריכים להתגאות בכך שלצד העבודה והעיסוק בכלכלת הבית, הם מבקשים להצטרף לקהילת קובעי העתים לתורה ולהשתייך לקהילה שמתגאה במעמדה ומכריזה: אני עובד אבל מקפיד על קלה כחמורה.

"אתם, אנשים שעובדים 9 שעות ביום ובוחרים להגיע לכאן בלילה כדי לשמור על צורת יהודי החרד לדבר ה', אתם מודל לחיקוי ודוגמה טובה לכולם", אמר הגר"ד לייבל. "אתם לא מחוברים רק לתורה אלא לקבוצה מסוימת שאומרת: יש לי חלק ונחלה בתורת ישראל".


בדבריו, עמד על הצורך להרחיב את ספסלי בית המדרש. "בשיחת טלפון פשוטה אפשר לזכות עוד מישהו להיות מחובר לתורה הקדושה, אם זה הצעה למכר, חבר, או שותף בעבודה. זה לא רק הלימוד, החיבור לתורה משפיע על אורח החיים כולו, על המשפחה כולה, לחבר עוד מישהו לתורה ולקהילה הנפלאה, זה בעצם להשפיע טוב לעוד יהודי, וכדאי לכל אחד להשתדל ולשים לב ולהציע גם להם להיות חלק".

ראש הכולל, הרב דוד לוי, התרגש לראות את הציבור המגוון שהתכנס במעמד פתיחת הכולל. "אני מודע לזה שבימי החורף הקרים והחשוכים יכול להיות לפעמים רפיון, לא כולם יגיעו ללמוד בכל יום, ולכן כל אחד צריך לקחת אחריות על עצמו ולהגיע לכולל גם אם יודע שחלק מחבריו לא יגיעו באותו יום", אמר ראש הכולל.

רשת הכוללים 'אחוות תורה', מיסודו של הגאון רבי דוד לייבל, פועלת לחיזוק ושימור הצביון הרוחני והתורני בקרב בני תורה שיצאו לעולם המעשה, ועוסקת בהקמת קהילות ייעודיות לבוגרי ישיבות וכוללים.

בשנים האחרונות 'אחוות תורה' הובילה מהפכה בתחום כאשר אלפי לומדים שעזבו את ספסלי בית המדרש חזרו לכור מחצבתם ולומדים מדי יום בעיון, בסגנון ישיבתי.
נכון לחודש כסלו, ערב חנוכה תשפ"ב, לומדים ברשת "אחוות תורה" כ-1,500 בוגרי ישיבות העמלים לפרנסתם בכ-60 סניפים הפרוסים ברחבי הארץ.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו