נקמנות פוליטית? בוקר סוער בבית שמש: העירייה הרסה בית כנסת • צפו

תושבים זועמים בעקבות הריסת בית הכנסת בבית שמש הבוקר: "ראשת העיר רוצה לנקום בציבור הליטאי על הפוליטיקה העירונית". גבאי בית הכנסת: "ניסינו להגיע להידברות - אין עם מי". המתפללים: "אין שום בית כנסת אחר באזור"


היום, (שני) בשעות הבוקר המוקדמות הגיעו טרקטורים עם פועלים מטעם העירייה והרסו את מבנה בית הכנסת של חניכי הישיבות ברחוב עמוס שברמה ג'. למרות זעקות השבר של התושבים, פירקו הפקחים את המבנה בכח. המתפללים מיהרו להיכנס לבית הכנסת והוציאו את ספרי התורה החוצה שלא יינזקו.

לקול זעקות שבר של המתפללים, פירקו פקחי העירייה בליווי שוטרים את המבנה לחלוטין. מתפללי בית הכנסת סיפרו שביקשו לנהל שיח עם ראשת העיר על מיקום בית הכנסת אך ללא הצלחה. לדברי תושבים מדובר בנקמה מכוונת כנגד הציבור הליטאי שמתפלל בבית הכנסת, וזאת על רקע המשברים הפוליטיים במסדרונות העירייה.

מתפללי בית הכנסת ציינו גם שאין בית כנסת אחר באזור, והמצוקה היא חריפה. הם הבטיחו שייצאו למאבק חריף כדי לקבל את המגיע להם בדין. "מזעזע לראות את במדינת ישראל מתייחסים לבית כנסת. אם תמונה כזו הייתה מגיעה הבוקר מאירופה, העולם היהודי היה בוער".

בעירייה הגיבו שהמבנה הונח שלא כדין, וכי הם ניסו להגיע להידברות עם המתפללים שלא הסכימו לשמוע על חלופות. אלא שבירור אצל המתפללים מעלה כי העבודות הן הפוכות לגמרי: "ביקשנו להגיע להידברות, אמרו לנו שהכל בסדר והטעו אותנו כביכול העניינים כשורה. בשעה חמש לפנות בוקר הם הפתיעו אותנו עם טרקטורים והרסו את המבנה. זה תרגיל מלוכלך ומבזה".

5 1 הצבעה
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

יישר כוח לכל אלו שהצביעו לה !!!

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture