צילום מסך מתוך קמפיין מפלגת העבודה

ח"כ אבקסיס: "המתווה של עמיר פרץ מציל את הגוש שבני גנץ רוצה להנהיג"

יו"ר גשר ח"כ אבוקסיס התייחסה הבוקר להצעתו של ח"כ פרץ לאיחוד נרחב בשמאל ואמרה: "אם המטרה היא להציל את מרצ - זה באחריות גנץ" בנוסף הבוקר התקיימה פגישה בין ח"כ בני גנץ לח"כ עמיר פרץ שהציג בפניו את המתווה שלו לאיחוד בשמאל

יו"ר מפלגת העבודה -גשר ח"כ אורלי לוי-אבקסיס התייחסה הבוקר (רביעי) להצעתו של ח"כ עמיר פרץ לאחד בין מפלגתם לבין כחול לבין והמחנה הדמוקרטי. לוי-אבקסיס והבהירה כי "אם המטרה היא להציל את מרצ – זה באחריות גנץ. המתווה של עמיר פרץ מציל את אותו גוש שבני גנץ רוצה להנהיג".

בראיון 'לגלי צה"ל' הסבירה כי "החיבור ביני לבין עמיר והעבודה הוא חיבור ארוך טווח כדי לעשות תיקון היסטורי. אם המטרה היא להציל את מרצ שלא תיפול מתחת לאחוז החסימה, זאת בראש וראשונה האחריות של מי שמנהיג את הגוש. אני רואה את השקט בכחול לבן על הצעת פרץ. כאשר אומרים שבני גנץ פונה ימינה ומרצ לא לגיטימית בממשלה שלו ציבור המצביעים שלו צריך לדעת את זה. מי ישלם את המחיר?".

בנוסף התייחסה לדיווח על הצעה לשריין לה מקום ברשימת כחול לבן וזאת כדי לאשר לח"כ פרץ להתאחד עם מר"צ, ואמרה: "לעשות את משחק הכסאות הזה זה לא רציני. אני לא מוכנה לקחת בזה חלק. החיבור שלי ושל עמיר הוא במקום שמישהו צריך לקחת את הנושאים החברתיים. למה אתם לא שואלים אותי על מערכת הבריאות הקורסת? כי אותי זה מעניין".

לסיום אמרה כי היא לא מפחדת מאפשרות איחוד עם מר"צ, "אני לא מאיימת עליו עם אקדח. הוא מנהיג מפלגה. אני סומכת על הרציונל שלו. אתם אומרים 'בואו נציל את מרצ כדי שבני גנץ יקים ממשלה'. אם בני גנץ חושב שמרצ יכולה לפגוע בממשלה שהוא רוצה להקים עם סמוטריץ' – שיגיד את זה. בוא נחכה לתגובתו ונראה איפה הדברים עומדים. הוא חייב את זה לבוחרים שלו".

יו"ר סיעת מר"צ ח"כ תמר זנדברג הגיבה הבוקר להצעה של פרץ, בראיון 'לרשת ב' אמרה: : "הגוש שלנו קרוב מאי פעם לניצחון היסטורי בבחירות, אך ההצעה של עמיר פרץ פחות ריאלית".

בתוך כך, הבוקר התקיימה פגישה בין יו"ר העבודה גשר ח"כ עמיר פרץ ליו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ, בפגישה דנו בין היתר על אפשריות שונות של איחוד בשמאל, וסוכם כי תתקיים בדיקה מקיפה יסודית ומהירה שתיבחן את כל האפשרויות כשהיעד הוא בניית גוש של 61 בלי ליברמן.

בסיום הפגישה אמר ח"כ פרץ: "הנחתי בפני גנץ את המתווה להקמת ממשלה שלא תסתפק בהחלפת נתניהו, אלא תחליף גם את המדיניות שלו, הכדור עכשיו במגרש של כחול לבן. אני רוצה לוודא שכאשר יהיה מהפך הוא יהיה מהפך של שינוי ותקוה, ולכן אסור לנו לאבד אף קול".

פרץ הוסיף כי "בכחול לבן צריכים להחליט מי השותפים האמיתיים שלהם: העבודה גשר, להקמת ממשלה של שינוי ותקוה, או ממשלה עם שותפים מהימין המדיני והקפיטליסטי שאיתם תקום ממשלה של גזרות וסיפוח".

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו