בדרך להבנות? שר האוצר פנה לגנץ בבקשה לקיים פגישה לדיון על התקציב

התנאי המרכזי שהציב יו"ר כחול לבן לליכוד הוא - העברת תקציב דו שנתי. עד כה, נתניהו סירב. על פי הודעת כחול לבן מהליכוד פנו לגנץ וביקשו את הפגישה בין שר האוצר לשר הביטחון. גנץ אמר לחברי מפלגתו: "המטרה שלי היא לעשות הכל כדי להביא תקציב ולמנוע בחירות"

במפלגת כחול לבן מעדכנים כי שר האוצר ישראל כץ פנה כעת לראש הממשלה החליפי ויו"ר המפלגה בני גנץ בבקשה לקיים פגישה להצגת תקציב המדינה לשנים 2020-2121. על פי ההודעה, השניים צפויים להיפגש ביום ראשון הקרוב., אך טרם נקבעה שעה לפגישה. כץ ובכירי משרדו הציגו ביום שני לראש הממשלה בנימין נתניהו את עיקרי תקציב 2021, וכעת צפויים להציג אותו גם לגנץ.

כץ אמר השבוע כי "לאור נאומים ואמירות שונות, זה לוח הזמנים המקצועי והאמיתי להעברות תקציב 2020 ו-2021 וחוקי ההסדרים, כפי שהוצג גם אתמול ע"י משרד האוצר לרה״מ: 9.12 -אישרור תקציב 20 בממשלה. 23.12 -אישרור תקציב 20 בכנסת. 17.12 -אישור תקציב 21 וחוקי ההסדרים בממשלה. פברואר 21 -אישור תקציב 21 וחוקי ההסדרים בכנסת -וכל השאר זו רק פוליטיקה".

מוקדם יותר דיווח זאב קם ב'כאן חדשות' כי ראש הממשלה החליפי ויו"ר כחול לבן בני גנץ דורש מחברי סיעתו להמשיך ולשמור על המשמעת הקואליציונית, גם לאחר אישור פיזור הכנסת בקריאה טרומית. ח"כ מיקי חיימוביץ' התרעמה על כך וגנץ השיב לה כי מטרתו היא לעשות הכל כדי למנוע בחירות ולהביא לאישור התקציב.

חיימוביץ' טענה: "אם גם ככה אנחנו הולכים להצביע בעד החוק לפיזור הכנסת מדוע אנחנו לא יכולים להצביע איך שאנחנו רוצים גם בחוקים שמעלה האופוזיציה?". גנץ השיב: "המטרה שלי היא לעשות הכל כדי למנוע בחירות. המטרה שלי היא להביא תקציב ולמנוע בחירות. לכן אנחנו עדיין נדרשים לשמור על המשמעת הקואליציונית. יש לנו כמה חוקים שאנחנו רוצים להעביר אבל זה לא אומר שעכשיו כל אחד עושה מה שהוא רוצה. אני מבקש לא לחרוג מהמשמעת הקואליציונית".

אמש אמר גנץ: "נתניהו, תמה עת התרגילים. נגמר מסע ההסתרות והשקרים- הגיע מבחן המעשים. דווקא בגלל האתגרים הגדולים שלפתחנו, הפיגוע הכלכלי שאתה עושה באזרחי ישראל בזמן שמגיפה כלכלית, רפואית וחברתית משתוללת, מראה שאיבדת את זה. כולנו יודעים את האמת, גם אתה- אם לא היה משפט- היה תקציב. אם לא היה משפט הייתה ממשלה מתפקדת. אם לא היה משפט- הייתה אחדות. האחריות עליך ורק עליך".

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו