לפיד שוחח עם בלינקן; "מסכים שאסור לאיראן להשיג נשק גרעיני"

לפיד שוחח עם בלינקן; "מסכים שאסור לאיראן להשיג נשק גרעיני"

לפיד הציב תנאי סף בשיחתו עם מזכיר המדינה האמריקני: "אסור להסיר את הסנקציות מאיראן. הכסף שיקבלו האיראנים יגיע למפתן דלתנו בדמות של טרור וטילים ויפרו את האיזון באיזור בתוך זמן קצר" • כל הפרטים

שר החוץ יאיר לפיד שוחח ביום שישי האחרון עם מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן, והדגיש כי "הכסף שקיבלו האיראנים יגיע למפתן דלתנו בדמות של טרור וטילים, ויפרו את האיזון בתוך זמן קצר". בלינקן השיב כי: "אנו מסכימים שאסור לאיראן להשיג נשק גרעיני".

על פי ההודעה, בין הנושאים שעלו בשיחה: המאמצים המשותפים לבלימת איראן מלהגיע למדינת סף גרעינית, הביקור בקהיר וכניסתו של שגריר ארה"ב לישראל החדש, תומאס ניידס, כמו גם על הרחבת מעגל השלום.

שר החוץ לפיד אמר למזכיר המדינה בלינקן: "גם אם חוזרים למו"מ, אסור להסיר את הסנקציות מאיראן. הכסף שיקבלו האיראנים יגיע למפתן דלתנו בדמות של טרור וטילים ויפרו את האיזון באיזור בתוך זמן קצר".

שר החוץ לפיד, כאמור, שוחח בשישי עם מזכיר המדינה האמריקני בלינקן. מלשכת לפיד נמסר כי הייתה "שיחה פתוחה, ארוכה וטובה". מטעם מחלקת המדינה נמסר בתום השיחה כי השניים דנו במגוון נושאים, בהן החשיבות המתמשכת של היחסים בין ארצות הברית וישראל, הסוגייה הישראלית-פלסטינית, והתפתחויות באזור כמו ההסכמה שאסור שאיראן תשיג נשק גרעיני.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו