בנימין נתניהו ובנו יאיר לצד אולמרט בבית המשפט היום. Avshalom Sassoni/POOL

אולמרט: "האמירות שלי מהמתונות על נתניהו"; אין פשרה – "זה יהפוך לקרקס"

אולמרט טוען כי היו "דברים חמורים לאין שיעור ממה שאמרתי, בחרו להגיש תביעה דווקא בעניין הזה". לבנתיים אין פשרה בתביעת הדיבה של משפחת נתניהו נגד אולמרט על שכינה אותם "חולי נפש", לחץ השופט לפשרה - לא הועיל

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמט התייחס הערב (שני) למשפט שהחל הבוקר בבית המשפט השלום בתל אביב, בו תובעת משפחת נתניהו אולמרט דיבה לאחר שהוא כינה את משפחת נתניהו "חולי נפש" בתקשורת.

בראיון ל'חדשות 12' תקף אולמרט את עצם התביעה שמסתכמת על סכום של 876 אלף שקלים. לדבריו: "האמירות שלי הן מהיותר מתונות שנאמרו נגד בנימין נתניהו בשנים האחרונות".

אולמרט פירט אמירות אחרות נגד נתניהו: "אמרו שהוא מוכן למכור את מדינת ישראל לטובת שרידות אישית, שהוא מכר אינטרסים ביטחוניים רגישים ביותר, ושהדליף סודות מישיבת קבינט. על כל הדברים החמורים לאין שיעור ממה שאמרתי, בחרו להגיש תביעה דווקא בעניין הזה".

בתוך כך, בבית משפט הסתיים היום הדיון ללא פשרה, זאת לאחר שהשופט עמית יריב ניסה בדיון להגיע לפשרה בין הצדדים שתמנע משפט פומבי שיהפוך לדבריו ל"קרקס שיגרור את מוסד ראש הממשלה לבוץ", אך ללא הצלחה.

כאמור, לקראת תום הדיון היום השופט הציע פשרה שבמסגרתה ייקבע שדבריו של אולמרט היו בגדר "הבעת דעה" בלבד והוא לא יידרש להתנצל. בהתחלה אולמרט הסכים לפשרה, אולם בהמשך משפחת נתניהו דרשה לקבוע כי שאלת הפיצוי תישאר לשיקול דעתו של השופט, אך אולמרט סירב לכל הסכם שבו תיכלל המילה "פיצוי".

הסירוב של אולמרט הוא למרות שהשופט הבהיר כי אין בכוונתו להטיל פיצוי כלשהו. אולמרט עזב את האולם על אף שעו"ד יוסי כהן, המייצג את משפחת נתניהו, ביקש שיישאר לצורך המשך המשא ומתן לפשרה בין הצדדים.

במסגרת הגנתו מבקש אולמרט לערוך לשלושת בני משפחת נתניהו בדיקה פסיכיאטרית, אך השופט שלח לו הבוקר רמז כשאמר: "השאלה שמטרידה אותי והבעיה המרכזית היא שהדיון בתיק הזה אינו בשאלה אם התובעים בריאים או לא. השאלה היא אם לאולמרט היה בסיס עובדתי לומר מה שאמר".

השופט המליץ לאולמרט לדבוק בקו הגנה שלפיו דבריו היוו הבעת דעה, ולוותר על טיעון "אמת דיברתי", שבמסגרתו הוא ינסה להוכיח שהדברים שאמר על משפחת נתניהו נכונים – והדיון ייגרר, לשיטתו, ל"קרקס".

פרקליטו של אולמרט, עו"ד אמיר טיטונוביץ ענה: "כדי להביא לסיום מוחלט, הנתבע מוכן לומר שכידוע הוא לא פסיכיאטר, וכפי שהבהיר שוב ושוב דבריו לא היו בבחינת אבחנה רפואית. דבריו פורסמו כהבעת דעה וביקורת ציבורית שהתייחסה להתנהגותם הציבורית של התובעים ושהתבססה על דברים שאמרו לו, לרבות מקורבים למשפחה ובעלי מקצוע". למשמע הדברים נד בנימין נתניהו באולם בראשו לשלילה.

עורך דינו של נתניהו דרש לעצור את אולמרט; השופט: "הבקשה לא תקינה"

"חולי נפש": משפחת נתניהו התייצבה בביהמ"ש בתביעה נגד אהוד אולמרט

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו