עבאס אחרי הניצחון בנגב: "סובלים יום-יום כדי להיות שותפים בקואליציה"

Yonatan Sindel/Flash90

עבאס אחרי הניצחון בנגב: "סובלים יום-יום כדי להיות שותפים בקואליציה"

יו"ר רע"מ התייחס למחלוקות בקואליציה ואמר: "עברנו כברת דרך כדי לשמור על האמינות והשותפות הזו" • הוא גינה את המהומות שפרצו ביומיים האחרונים וקרא להסדרת ההתיישבות הבדואית בנגב: "אף ממשלה לא רצתה להתמודד עם זה"

על רקע הסערה הפוליטית בשל פרויקט הנטיעות של קק"ל בנגב ואחרי שאתמול (שלישי) הציב אולטימטום לקואליציה, יו"ר רע"מ מנסור עבאס אומר הערב לאחר התקפלות הממשלה והפסקת הנטיעות: "אנחנו סובלים יום-יום כדי להיות שותפים בקואליציה".

בראיון ל'חדשות 12' התייחס עבאס להגעתו לאזור ההפגנות והצטרפותו למפגינים ואמר: "הנוכחות שלי נתנה לאנשים כתובת שדרכה ניתן היה להעביר את הכאב והדרישות שלהם". לדבריו, "לצערי, היינו צריכים לגמור את זה ביום הראשון ולא בשלישי. אין לנו זכות קיום בלי הנגב ושם הנאמנות שלנו".

עבאס גינה את המהומות בשל הנטיעות והעביר מסר למוחים: "גם אם אתה צודק – אי אפשר להבין את האלימות, שריפת המכוניות והאבנים. זה מחליש את המאבק הצודק של הצעירים, שנלחמים על הפרנסה שלהם".

לדבריו, ממשלות ישראל בעבר הזניחו את המאבק של הבדואים: "איפה הליכוד היה 12 שנה? לא נתתם פתרון למשילות. גם בתקופת נתניהו התחילו לנטוע והפסיקו את זה. ביקשו ממני ממני להידבק עם קק"ל, נפגשנו רק פעם אחת, אין רצינות. צריך לנתק את הסוגייה הפוליטית ולתת פתרון לנגב – הכרה והסדרה. מי שרוצה לטמון את הראש בחול ולא לתת פתרונות יפסיד".

יו"ר רע"ם מופנה גם לחבריו בקואליציה ואמר כי "כולם בולעים צפרדעים, והשותפים שלנו יודעים שיש לנו כושר ספיגה אדיר – אבל יש נקודה שבה צריך להגיד שאת זה אי אפשר יותר לסבול. ברגע שפוגעים בתושבי הנגב ובפרנסה שלהם אנחנו לא יכולים להחזיק מעמד. עברנו כברת דרך ארוכה, ואנחנו סובלים יום-יום כדי להיות שותפים בקואליציה וכדי לשמור על האמינות והשותפות הזו".

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו