המהומות בנגב. Jamal Awad/Flash90

כתבי אישום הוגשו נגד 16 מפגינים שהתפרעו נגד עבודות הנטיעה בנגב

המהומות האלימות בנגב, פרצו בעקבות עבודות נטיעת שתילים על ידי קק''ל סמוך לכפר בדואי בנגב. לאחר חקירה, הפרקליטות הגישה כתבי אישום חמורים נגד מפגינים שהתפרעו. "מעשיהם מלמדים על מסוכנותם" נכתב באישום

משלמים את המחיר: לאחר ההתפרעויות האלימות שהתרחשו בשבוע שעבר בנגב בעקבות נטיעות של קק"ל בסמוך לכפר הבדואי "אל-אטרש", הגישה היום (חמישי) הפרקליטות כתבי אישום נגד 16 מפגינים. כל 16 המחבלים הם מהמגזר הבדואי, שהשתתפו בהתפרעויות. שלושה מהם הם קטינים.

בכתב האישום ביקשה הפרקליטות מבית המשפט להאריך את מעצרם. בבקשות המעצר ציינה הפרקליטות כי מסוכנותם של המפגינים מתעצמת נוכח נסיבות ביצוען של המעשים, בשעה שכוחות המשטרה פרושים ברחבי הנגב, מתמודדים עם התפרעויות ועם הפרות סדר המוניות, חסימות כבישים ויידויי אבנים אשר מסכנים את ביטחונם ושלומם של הציבור בכלל ושל המשטרה בפרט.

כפי שצוין בכתבי האישום, החל מתחילת עבודות קק"ל בשבוע שעבר לגבי נטיעה של עצים שבוצעו במקומות שונים בנגב, התפתחו הפרות סדר רבות והפגנות אלימות ברחבי הנגב בתגובה לנטיעות. במהלך ההפגנות הונפו דגלי פלסטין ונקראו קריאות בגנות משטרת ישראל ועל הנכונות למות כשהידים עבור האדמה.

כזכור, המשטרה נערכה בכוחות רבים על מנת לאבטח את עבודת הנטיעות, את כלי העבודה ואת העובדים, וכן על מנת למנוע כניסה של מתפרעים לשטחי העבודה במטרה להפריע לעבודת הנטיעות ולדאוג כי צירי התנועה הראשיים יישארו פתוחים ובטוחים לנסיעה.

על פי כתבי האישום שהוגשו, הנאשמים, כאשר חלקם רעולי פנים, השתתפו בהתפרעויות סמוך לעבודות נטיעה בצמתים שונים בכביש 31 וליד שגב שלום, ויידו אבנים לעבר ניידות משטרה ושוטרים. כמו כן, חלק מהנאשמים הבעירו צמיגים וחסמו את צירי התנועה.

בין היתר, המתפרעים רצו לכיוון רכבים של אזרחים שנאלצו לעצור בעקבות חסימות, קפצו על רכבם וזרקו אבנים גדולות. הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם. "מעשיהם מלמדים על מסוכנותם, על תעוזתם, על העדר מורא החוק, ועל העדר אפשרות לתת בהם את האמון הדרוש לצורך שחרורם לחלופת מעצר", צוין בבקשת המעצר.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו