Miriam Alster/Flash90

"רשיון להרוג נערי גבעות": התיק נגד השוטרים מהרג אהוביה סנדק ייסגר

התיק נגד השוטרים שהשתתפו במרדף אחר אהוביה סנדק צפוי להיסגר. כתב אישום לא יוגש כפי הנראה נגד אף לא אחד מהשוטרים • כמה מהנערים שהיו ברכב עם סנדק צפויים לעמוד לדין • עו"ד המשפחה: "נמשיך במאבק הציבורי והמשפטי"

כתבות נוספות בנושא:

האדמו''ר מסקולען ירושלים במעונו של גאב"ד ירושלים
שמחת הנישואין לבן רב קהל חסידים טבריה ובת אב"ד מאקווא נתניה
המתווה שהוצג לגנץ: אביתר תמורת חומש; בימין תוקפים - "הסכמים יש לכבד"
דוכן העיתונים • כל שערי השבועונים על המסך שלכם
 • דרך חדשה לחיים – הסיפור המפתיע של נערה יתומה

  תוכן מקודם

 • מזעזע: ההורים השכולים יושבים שבעה בבית הכנסת השכונתי

  תוכן מקודם

 • פיקוח נפש: 7 ילדים קטנים מחכים לעזרה שלכם

  תוכן מקודם

 • עדות מזעזעת: "זה שורף את הגוף מבפנים"

  תוכן מקודם

מסתמן כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, יסגור את התיק נגד השוטרים שערכו את המרדף שבמהלכו נהרג הנער אהוביה סנדק. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11.

לפי הדיווח של כרמל דנגור, כפי הנראה לא יוגש כתב אישום נגד אף לא אחד מהשוטרים. במשטרה מצפים להחלטה הזו משום שהיא צפויה להשפיע על המשך יכולת השוטרים לקיים מרדפים אחר חשודים.

מלבד סנדק נסעו ברכב ארבעה צעירים נוספים ומסתמן כי נגדם, או לפחות נגד כמה מהם, כן יוגש כתב אישום. אפשרות שעומדת על הפרק היא הגשת כתב אישום בעבירה של סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה. ההחלטה צפויה להתקבל בפרקליטות מחוז ירושלים.

עורך הדין אריאל עטרי המייצג את הוריו של אהוביה סנדק ז"ל, אברהם ואיילת סנדק, מטעם ארגון חוננו מסר בתגובה לפרסומים לפיהם התיק כנגד השוטרים החשודים בהרג אהוביה יסגר "לא ברור מדוע נזקק היועץ המשפטי לממשלה להסתתר, בימיו האחרונים, מאחורי הדלפות לאנשי תקשורת במקום לצאת בגלוי לציבור ולהודיע על החלטתו".

"שנה שלמה המשפחה לא ישנה בציפיה דרוכה להחלטה והיועץ לא התפנה להכרעה עד לשניה האחרונה. אנו מתכוונים להמשיך במאבק הציבורי והמשפטי עד שהאחראים למות אהוביה ישלמו על מעשיהם", מסר עו"ד עטרי.

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו הוסיף "‏הפרסומים מהיועמ"ש אחרי יותר משנה מאז ההרג של אהוביה סנדק ז"ל, הם בדיוק הפרסומים שבמח"ש תדרכו את העיתונאי משה נוסבאום יומיים או שלושה אחרי ההרג. כבר לפני שהוגשה חוות הדעת, כבר לפני שאספו הראיות, כבר לפני שהיתה החקירה מח"ש הדליפו לכל גורם שהתיק הזה יסגר".

"כעת לאחר שנה ויותר כשמתפרסם שהתיק כנגד השוטרים צפוי להיסגר אנחנו לא מתפלאים. המטרה סומנה לפני החקירה והעמדה של היועמ"ש היא כפי שסומן מלכתחילה והיה צפוי, כל ההפגנות וכל הזעם הציבורי לא היו לחינם, ידענו בדיוק מה מגמת המערכת וההדלפה על מגמת היועמ"ש לא מפתיעה אותנו. אנחנו נלחם בכל האמצעים החוקיים שעומדים לרשותינו להפוך את ההחלטה המבישה הזאת", אומר יאדו.

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ': "הייתי שם. מהרגע הראשון הכל היה טיוח אחד גדול. סגירת התיק, כמו גם זיהום החקירה והעיכוב בחקירת השוטרים הם אות קין על מצחה של מערכת אכיפת החוק בישראל".

"במקום שממשלת ישראל תעסוק בוועדות חקירות פוליטיות נגד ממשלות קודמות, ראוי שתעסוק בעוולות האמיתיות שמתרחשות נגד אוכלוסיה שאין לה קול. האם אין צדיק אחד בסדום שידרוש צדק עבור אהוביה?".

ח"כ שלמה קרעי מהליכוד הגיב: ""כִּסְדֹם הָיִינוּ לַעֲמֹרָה דָּמִינוּ". זה פשוט לא ייאמן! החלטה כזו, אחרי השערורייה והסתרת המידע בוועדה המשותפת לחוץ ובטחון ובט"פ שקיימו רם בן ברק ומירב בן ארי לפני כחודש… במקום לחזור בתשובה, מוסיפים חטא על פשע. על זה צריך ועדת חקירה במקום המשחקים הפוליטיים המלוכלכים שלכם".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בו גביר: "אם אכן תיק החקירה נגד השוטרים ייסגר, מדובר ביום כיפור במערכת אכיפת החוק ומתן רשיון להרוג נערי גבעות. מנדלבליט עוזב עם עוד כתם חמור וקשה, דמם של נערי הגבעות הופך להיות הפקר".

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן התייחס לידיעה ואומר: "לצערנו לא הופתענו. מהיום של המרדף ההוא אנחנו בתחושה קשה שנעשה הכול כדי לטאטא את נסיבות מותו של אהוביה סנדק ז"ל ולא כדי לגלות את האמת ולהעמיד את האשמים לדין. כאשר אזרח או לובש מדים הורג מחבל בעת פיגוע טרור, המעצר מתבצע מידית וחייו של אותו איש חיל הופכים לגיהינום על ידי מערכת אכיפת החוק".

לדברי נאמן, "אבל כאשר גופתו של אחד מילדנו מוטלת לפנינו – אין דין ואין דיין, אין אחראי ואין אשם, כאילו שתי מערכות חוקים מקבילות מתנהלות במדינתנו. אנחנו לא פחות ממזועזעים במידה ואכן התקבלה החלטה זאת ודורשים מהשר לביטחון פנים עמר בר לב ומהמפכ"ל קובי שבתאי לפעול ללא דיחוי לחקר האמת בפרשה זאת. את אהוביה סנדק כבר לא נחזיר אבל לא נאפשר לקיים חברה בה מרדף משטרתי מסתיים בלוויית ילד."

הכתבות המעניינות ביותר

רבבות במעמד סיום המחזור השני של 'הדף היומי בהלכה' של 'דרשו' בארנה • שידור חי
החל מחזור 23 לעידוד כתיבת חידו"ת שע"י ממלכת התורה 'וכתבתם'
מעמד 'כבוד חכמים ינחלו' לאברכי כולל להוראה ויז'ניץ עפולה
הפיצוץ בחתונה: מתקן קונפטי ששולבו בו זיקוקים הביא לפציעתם של הצעירים
המקובל רבי ציון בוארון ערך תפילת שובבי"ם בכולל "זוהר השלום" באשדוד
האדמו"ר מנדבורנה ירושלים במעמד פתיחת הכולל בבית מדרשו בבני ברק
שלג כבד מכסה שוב את החרמון; 20 ס"מ נוספו במפלס התחתון • צפו
הרמב"ם היומי • ספר קרבנות הלכות תמורה פרק ד' • צפו
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
עִנְבֵי הַגֶּפֶן בְּעִנְבֵי הַגֶּפֶן • שמחת התנאים לנכדת האדמו"ר מוואסלוי
המאמץ הדיפלומטי: מקרון נפגש תוך 36 שעות עם פוטין, זלנסקי ושולץ
רוסיה תפתח בתרגיל ענק בבלארוס; ארה"ב שולחת אלפי חיילים • צפו
דינר לטובת ישיבת באבוב בני ציון • גלריה
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים – ט' באדר א' ה'תשפ"ב
גדולי תורה ורבני עולם התשובה באו לאחל מזל טוב בחתונת בת הרב יגאל כהן • גלריה
פריצת דרך בהפקת אנרגיה: כור גרעיני ניסיוני בבריטניה שבר שיאים
תיעוד: האדמו"ר מסאדיגורה ירושלים בציון הרשב"י במירון
0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
4 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

שם אוניו
בושה!

לא יום כיפור, תשעה באב

התנהלות מבישה וחולנית!

בס"ד, עוד לא ירד לכם האסימון שאנו חיים במדינת משטרה, ולא במדינה דמוקרטית.
הכנסת הם סתם בובות , המחליטים במדינת המשטרה הישראלית הם : פקליטות , משטרה ומרתפי חקירת שטאזי להב 443, והבג"ץ הקדוש. והראיה ש 13 שנות המילכוד [ליכוד] בשלטון לא עשו כלום מפחד השילטון האמיתי.

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture