מתוך הטוויטר של הרב מנדי חיטריק

הרב שהתפלל במסגד המושלג: "הסתכלו עליי כעל עוף מוזר"

"הם הסתכלו עליי כעל עוף מוזר, אבל אף אחד לא אמר מילה. על אף שיכולתי להוציא תפילין החלטתי להימנע מזה, כי בכל זאת מדובר במסגד ולא ידעתי איך יגיבו", תיאר משגיח הכשרות שנתקע בשלג בטורקיה, ולא יכול היה להנות מהאוכל

"ישבנו במכונית עשר שעות בערך והתחממנו עם המזגן. בשלב מסוים כיבינו את המנוע מחשש שהדלק ייגמר, וישבנו ככה עוד שש-שבע שעות. בשלב זה הגיעו שוטרים טורקים והתחילו לחלץ אנשים. בוססנו בשלג, ברוחות עזות, אולי קילומטר, ואז הגענו למשאיות צבאיות שחילצו אותנו".

הרב אלבום, משגיח כשרות מבני ברק עליו דיווחנו אמש כי נתקע בשלג בטורקיה ונאלץ להתפלל תפילת שחרית במסגד, שחזר בשיחה עם איתמר אייכנר מידיעות אחרונות את הרגעים המוזרים שעברו עליו.

הוא סיפר כי כמאתיים איש נלקחו לתחנת משטרה מקומית. "נתנו לנו מים והביאו כריכים אבל לא יכולתי לאכול", הוא משחזר, "אחרי שלוש שעות לקחו אותנו עם המשאיות לכיוון שדה התעופה והביאו אותנו למסגד ענק שנמצא שם".

בהמשך הראיון ל'ידיעות אחרונות' שחזר כי התקבל בחמימות במסגד בארנבוטקוי, ובבוקר התפלל בו תפילת שחרית. "היו שם מלא טורקים. ברור שהם הסתכלו עליי כעל עוף מוזר, אבל אף אחד לא אמר מילה. על אף שיכולתי להוציא תפילין החלטתי להימנע מזה, כי בכל זאת מדובר במסגד ולא ידעתי איך יגיבו", סיפר.

הוא שהה במסגד מ-5 עד 11 בבוקר, ואז משאיות צבאיות החזירו אותו לכלי הרכב התקוע שלו. "הכול עבר בשלום, ברוך השם. העיקר שאנשים יאכלו כשר. אנחנו נעשה מאמצים בשבילם", סיכם משגיח הכשרות.

השלג בטורקיה: החסיד נתקע כל הלילה במסגד והתפלל שם שחרית • צפו

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

רב בריח

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו