ח"הכ הפרובוק הפר את ההבטחה לנשיא וחולל שוב פרובוקציה בכותל המערבי

Sarah Schuman/FLASH90

קריב הפר את ההבטחה לנשיא וחולל שוב פרובוקציה בכותל המערבי

הקבוצה הפרובוקטיבית פרצה באלימות קשה את המתחם שיועד להן באזור הכותל ובכך הפרה שוב את כלל הסיכומים שנעשו עימם. הקבוצה פעלה באלימות נגד מתפללות אורתודוכסיות ודחפה אותן ביציאתן מהמתחם כשהן ביקשו להגיע לאבני הכותל

חבר הכנסת גלעד קריב (העבודה) הפר הבוקר (רביעי) את התחייבותו לנשיא המדינה יצחק הרצוג והגיע לרחבת הכותל המערבי יחד עם נציגי הרפורמים והקונסרבטיבים כדי לחולל פרובוקציה ומהומה ולהפריע לאלפי המתפללים המסורתיים בעיצומה של תפילת ראש חודש אדר א'.

מול נשות הפרובוקציה והרפורמים – הגיעו הבוקר לתפילת ראש חודש בכותל המערבי, מאות בנות חרדיות ודתיות שהגיע למקום בעשרות אוטובוסים כדי לחצוץ בין הכותל לנשות הפרובוקציה ונציגי הרפורמים ולא להפשר להם להפריע לתפילה ההמונית.

מנגד, נשות הפרובוקציה ונציגי הרפורמים התפרעו מול סדרני הכותל וניסו להתגרות בהם ולהפריע לעבודתם השוטפת לשמור על הסדר במקום והפריעו לתפילת האלפים בעזרת הגברים והנשים.

הקבוצה הפרובוקטיבית פרצה באלימות קשה את המתחם שיועד להן באזור הכותל ובכך הפרה שוב את כלל הסיכומים שנעשו עימם על ידי נשיא המדינה ומשרד המשפטים. הקבוצה פעלה באלימות נגד מתפללות אורתודוכסיות ודחפה אותן ביציאתן מהמתחם כשהן ביקשו להגיע לאבני הכותל.

עדי ראיה סיפרו כי קבוצת נשות הפרובוקציה הלהיטה את הרוחות והפרה בצורה מחפירה את הסדר הציבורי והפריעה למאות המתפללים והמתפללות שהגיעו הבוקר וביקשו להתפלל לכבוד ראש חודש אדר.

מהקרן למורשת הכותל המערבי נמסר כי הבוקר "קבוצה קטנה מאוד של נשים רפורמיות מ"נשות הכותל" בראשות ח"כ גלעד קריב הגיעו לרחבת הכותל המערבי והחריפו את מאבקם כפי שהצהירו בשבוע שעבר כי מטרתם הינה להגיע ולהפגין בכותל על השקפת עולמם בתחומי אופי הדת במדינת ישראל, והגיעו לאלימות פיזית".

"לצערנו", הוסיפו בקרן למורשת הכותל המערבי, "ח"כ גלעד קריב בחר להגיע לאירוע זה למרות פניית נשיא המדינה מר יצחק הרצוג אליו כי נוכחותו מלהיטה את הרוחות והופכת את רחבת הכותל המערבי לשדה קרב".

"הקרן למורשת הכותל המערבי פונה לכל מי שהכותל המערבי יקר להרחיק משריד בית מקדשנו מחלוקות והפגנות. יש לזעוק בכל מקום בעולם נגד המבקשים להחריב את הכותל המערבי וקדושתו", נכת בהודעה.

יצוין, כי אנשי הקרן למורשת הכותל המערבי הפצירו כל העת בקבוצה זו להישאר במתחם שנעשה להן לטובת שמירה על הסדר הציבורי, אך הן בחרו בראשות הגברת יוכי רפפורט להתעמת מול האורטודוקסיות שהתפללו במקום ולהלהיט את הציבור כאות מחאה.

אורן הניג מנכ"ל מרכז ליב"ה שהביאו את האוטובוסים עם הבנות כדי להגן על קדושת המקום אמר בתגובה כי "קריב הרפורמי לא בוחל בשום דרך כדי לבזות בפומבי את קדושת הכותל המערבי, ובניגוד להבטחותיו לנשיא המדינה – הוא השתמש הבוקר בחסינותו לקיים פרובוקציה הזויה בעיצומה של תפילת ראש חודש, והכל בחסות ממשלת בנט – כהנא שהכריזה חורבן על המסורת והצביון היהודי".

"הכותל המערבי הוא הבית של כל עם ישראל. לא ניתן לחללו. נעמוד כחומה בצורה, חילונים, דתיים וחרדים ונמנע את החרפה. נעצור את המיעוט הרפורמי המבקש להשתלט על הדת בישראל ולזרוע הרס בגיור, בכשרות, בנישואין ובכותל המערבי. אני משבח את מאות "בנות ליב"ה" שהגיעו הבוקר מכל רחבי הארץ לתפילה בכותל כדי למנוע את חילול המקום הקדוש".

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
2 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

לא מבין למה נשות הכותל זו פרובוקציה…שיתפללו לפי דרכן.אין בזה שום בעיה הלכתית. מי שעושה פרובוקציה אלו החרדלים האלימים שעושים מעכבר הר. …

למה נשות הכותל זו פרובוקציה??? מספיק להיות פעם אחת בכותל בר"ח בשביל להבין את זה….
כשבן אדם מגיע למקום הוא מחוייב לכבד את כללי המקום גם אם זה לא לפי השקפת עולמו.
זה דבר אנושי בסיסי ביותר. לא צריך הרבה שכל להבין שאנשים שעושים בדווקא זה נקרא פרובוקציה.
"איזה מכובד? המכבד את הבריות", אנשים שלא מסוגלים לכבד את האחר, דבר ראשון זה מראה על חוסר הכבוד העצמי שלהן… וד"ל. חודש טוב ומבורך. והעיקר נזכה לבית המקדש השלם שיעשה שלום עלינו ועל כל ישראל!!!

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו