צילום: ניר דבוש - מועצה אזורית שומרון

בליכוד יוזמים הצעה שתבטל את חוק ההתנתקות בשומרון; נתניהו חתם

על פי חוק ההתנתקות, ישנו סעיף שאוסר על ישראלים לנוע בחופשיות ביישובי צפון השומרון. כעת מבקשים בליכוד לבטל את החוק, וטוענים כי גם בקואליציה יש לו תמיכה. בין יוזמי החוק יש את יו''ר הליכוד, ח''כ בנימין נתניהו

כתבות נוספות בנושא:

המתווה שהוצג לגנץ: אביתר תמורת חומש; בימין תוקפים - "הסכמים יש לכבד"
הפיצוץ בחתונה: מתקן קונפטי ששולבו בו זיקוקים הביא לפציעתם של הצעירים
המאמץ הדיפלומטי: מקרון נפגש תוך 36 שעות עם פוטין, זלנסקי ושולץ
רוסיה תפתח בתרגיל ענק בבלארוס; ארה"ב שולחת אלפי חיילים • צפו
 • מצב חירום: גדולי ישראל בעצרת תפילה למען החולים

  תוכן מקודם

 • מצמרר: "צעקנו לו שיקפוץ מהמיטה אבל הוא פחד"

  תוכן מקודם

 • פיקוח נפש: 7 ילדים קטנים מחכים לעזרה שלכם

  תוכן מקודם

 • דירת חדר וחצי: העניות שנחשפה לאחר הפטירה

  תוכן מקודם

על פי חוק ההתנתקות שנהוג כיום, צפון השומרון לא נחש כשטח ישראל עם כל המשמעויות הנלוות לכך. אלא שהצעת חוק חדשה שהוגשה היום (רביעי) מטעם הליכוד, מבקשת לבטל למעשה את החוק הקיים. על החוק, שהוצעה על ידי הח"כים יולי אדלשטיין מיקי זוהר ואורית סטרוק, חתום גם יו"ר הליכוד ויו"ר האופוזיציה, ח"כ בנימין נתניהו.

על הצעת החוק חתומים לא פחות מ-43 חברי כנסת מסיעות רבות בהם: ח"כ ישראל כץ, אמיר אוחנה, יריב לוין, אבי דיכטר, משה אבוטבול, יעקב מרגי, מיכל וולדיגר, בצלאל סמוטריץ' עמיחי שיקלי ועוד רבים צפויים לחתום. כאמור, בין יוזמי הצעת החוק יש גם את יו"ר האופוזיציה וראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו.

החוק לביטול חוק ההתנתקות מהותו לבטל את הסעיף המונע את חופש התנועה מישראלים בישובי צפון השומרון שנעקרו בהתנתקות. ישובים שנשארו בניגוד לישובי גוש קטיף בשליטה ישראלית מלאה ולכן אין מניעה לחזור אליהם. הצעת החוק הוגשה לראשונה בשנת 2009 והוגשה כבר 7 פעמים בעבר בכנסת.

יו"ר הכנסת לשעבר, ח"כ יולי אדלשטיין, מסר כי "לפני 16 שנה מכרו לעם ישראל חלומות באספמיה וכעת כולם כבר מבינים שמדובר בחלום בלהות מתמשך. כרגיל, כמו בכל נושא מול הפלסטינים – ישראל נתנה והפלסטינים צוחקים בפרצופה בדרך למימוש חזונם האסוני. אף לא יעד אחד שאותו קבעה אותה ממשלת התנתקות לא הושג. החוק הזה הוא הוכחה לכך שאסור לוותר על חבלי ארץ, זה לא מביא שלום ולא מביא בטחון – זה מביא אסון".

אדלשטיין הוסיף, כי "היום כולם מבינים ש"המורדים" אותם הובלתי מול ממשלת ההתנקות צדקו והגיע הזמן למזער את נזקי אותה ממשלה ואותו חוק. כשם שהייתי ממובילי המאבק נגד ההתנתקות, היום – יחד עם חברי, ח"כ מיקי זוהר ושותפים נהדרים נוספים כח"כ אורית סטרוק ויו"ר מועצה אזורית שומרון, יוסי דגן – אני מוביל את המאבק לביטולו. הדאגה שלנו מוקדשת למדינת ולעם ישראל, והיום אנחנו מתחילים להביא פתרונות למדינת ישראל – לא למדינת פלסטין".

ח"כ מיקי זוהר טען שהחוק יבהיר שאין פשרה על חלוקת הארץ: "זוהי הצעת חוק חשובה מאוד שהעברתי בקריאה טרומית בכנסת הנוכחית, ההצעה נועדה להבהיר לכולם שאנחנו לא מתפשרים או מתחלקים בארץ ישראל, כולה שלנו וכך זה יישאר. לאחר שהממשלה הרעה הזו החליטה למנוע את קידומה, שמחתי שח"כ יולי אדלשטיין החליט לקדם אותה מחדש וכמובן שהצטרפתי ליוזמה הברוכה ובע"ה אעשה כל שביכולתי כדי לקדם אותה"

יו"ר סיעת הציונות הדתית ח"כ אורית סטרוק, טענה כי גם בקואליציה תומכים בחוק: "לחוק לביטול ההתנתקות בחומש ובצפון השומרון יש תמיכה אדירה בכנסת, לרבות בקואליציה כפי שהתבטא אתמול ח"כ ניר אורבך. חמור בעיני שאף חבר כנסת מהקואליציה לא הסכים לחתום על הצעת החוק. יש לקוות שלכל הפחות יצביעו בעדו כשיובא להצבעה. המבחן הקרוב של אורבך וחבריו לימינה ולתקוה חדשה יהיה מחר, כשתוגש תשובת המדינה לבג"צ חומש".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מגורש משא-נור בעצמו ומיוזמי הצעת החוק: "מדינה מוסרית לא יכולה לאפשר שתהיה לה אות קין כזו שהיא חוק הגירוש והגזל. כולם מבינים שההתנתקות הייתה טעות. את הפשע הזה של הגירוש צריך לתקן ולמחוק את אות הקין הזה מספר החוקים של מדינת ישראל. כיהודים ציונים אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו שיהיה חוק כזה. כל עוד נשמה באפנו אנחנו נלחם כדי שהעוול הזה יתוקן".

הכתבות המעניינות ביותר

רבבות במעמד סיום המחזור השני של 'הדף היומי בהלכה' של 'דרשו' בארנה • שידור חי
האדמו''ר מסקולען ירושלים במעונו של גאב"ד ירושלים
שמחת הנישואין לבן רב קהל חסידים טבריה ובת אב"ד מאקווא נתניה
דוכן העיתונים • כל שערי השבועונים על המסך שלכם
החל מחזור 23 לעידוד כתיבת חידו"ת שע"י ממלכת התורה 'וכתבתם'
מעמד 'כבוד חכמים ינחלו' לאברכי כולל להוראה ויז'ניץ עפולה
המקובל רבי ציון בוארון ערך תפילת שובבי"ם בכולל "זוהר השלום" באשדוד
האדמו"ר מנדבורנה ירושלים במעמד פתיחת הכולל בבית מדרשו בבני ברק
שלג כבד מכסה שוב את החרמון; 20 ס"מ נוספו במפלס התחתון • צפו
הרמב"ם היומי • ספר קרבנות הלכות תמורה פרק ד' • צפו
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
עִנְבֵי הַגֶּפֶן בְּעִנְבֵי הַגֶּפֶן • שמחת התנאים לנכדת האדמו"ר מוואסלוי
דינר לטובת ישיבת באבוב בני ציון • גלריה
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים – ט' באדר א' ה'תשפ"ב
גדולי תורה ורבני עולם התשובה באו לאחל מזל טוב בחתונת בת הרב יגאל כהן • גלריה
פריצת דרך בהפקת אנרגיה: כור גרעיני ניסיוני בבריטניה שבר שיאים
תיעוד: האדמו"ר מסאדיגורה ירושלים בציון הרשב"י במירון

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture