Nati Shohat/Flash90

שיא של כל הזמנים: זכייה בודדת בסכום של 80 מיליון שקל; כמה מס ישלם הזוכה?

גבר בשנות ה-30 לחייו שזכה בפרס סיפר כי זו הייתה הפעם היחידה שבה מילא לוטו. מדובר שאדם נשוי ואב ל-3 ילדים מאזור המרכז בעל עסק לאסתטיקה שהגיע לעבודתו כרגיל למרות הזכיה. גם קופת המדינה תהנה ממס בגובהה במיוחד

בהגרלת הדאבל-לוטו שנערכה אמש (מוצ"ש) נשבר שיא היסטורי בהגרלת מפעל הפיס כאשר מהמר אחד ניחש נכונה את ששת המספרים ואת המספר החזק וזכה ב-80 מיליון שקלים – הפרס הגדול ביותר שניתן אי פעם בישראל.

הצהריים הגיע הזוכה, גבר בשנות ה-30 לחייו, למשרדי מפעל הפיס וסיפר כי זו הייתה הפעם היחידה שבה מילא לוטו. מדובר שאדם נשוי ואב ל-3 ילדים מאזור המרכז בעל עסק לאסתטיקה. בהודעת מפעל הפייס נאמר כי הזוכה הגיע לעבודתו כרגיל למרות הזכיה, ולאחר ששמע על הדבר בתקשורת הוא הגיע למפעל הפייס.

כאמור, הזוכה סיפר כי אינו משתתף בהגרלת הלוטו באופן קבוע, ולמעשה הפעם הראשונה בה השתתף הייתה בחודש ינואר, כשהפרס הגיע לסכום המקסימלי בסך של עד 80 מיליון ₪ בדאבל לוטו. לדבריו, "ראיתי פרסומות שהפרס מאוד גבוה והחלטתי, בפעם ראשונה בחיי, למלא טופס לוטו. לא הכרתי את חוקי ההגרלה ובדוכן הסביר לי הזכיין שאני צריך לבחור שישה מספרים ועוד מספר חזק אחד בכל טבלה. הייתי קצר בזמן, והמצאתי לעצמי 'שיטה' זריזה, בה אני מסמן בטופס רק את המספר החזק ונותן למכונת הלוטומט לבחור את יתר המספרים עבורי בטבלה".

הסכום הגבוה הצטבר אחרי חמש הגרלות ללא זכיות. השיא הקודם נשבר לפני קצת יותר מחצי שנה כאשר אדם אחד זכה ב-76 מיליון שקלים, והבטיח לחלק את הכסף בין הילדים.

ב'חדשות 12' כבר עשו עבור הזוכה את החשבון כמה כסף הם יקבלו באמת אחרי שהמדינה תיהנה גם היא מהזכייה. שיעור המס על הזכייה בישראל עומד על 38% – שבמקרה שלנו הם קצת יותר מ-30 מיליון שקל, כך שהפרס נטו עומד על 49.6 מיליון שקל. לצד הזוכה בפרס הגדול, בפרס השני בהגרלת הלוטו בסך 750 אלף שקל נרשם זוכה אחד, אשר ישלם מס בשיעור של 35% ויקבל כ-485 אלף שקל נטו.

לפי המומחים שדיברו עם הערוץ, פרסי הלוטו החייבים בניכוי מס במקור הם פרסים בסכום העולה על 30,360 ש"ח. מתחת לסכום זה ניתן לזוכים פטור מלא מתשלום מס הכנסה, ובמקרה שמדובר בפרס בסכום שנע בין 30,360 ש"ח ועד 60,720 ש"ח, יש לשלם מס זכייה בשיעור של 35 אחוזים על חלק מהסכום בלבד.

כל עניין המיסוי מתבצע עוד לפני שהזוכה יראה שקל מהסכום כאשר מפעל הפיס מנכה את המס במקור. כך, הזוכה יצטלם עם צ'ק של 80 מיליון שקלים, אבל יקבל לבנק הרבה פחות.

5 1 הצבעה
דירוג הכתבה
9 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

אני לא מתנגד לקבל את ה'הרבה פחות' הזה…

או לפחות מעשר של זה….

תכלס הוא מקבל 5 מליון? או 8?

חמישים מליון מה חמש

מדינה של גנבים תנו לאנשים להנות מזכייתם

זכייה בלוטו/פיס מוכרחה להיות ללא כל מס מהמדינה לדעתי

מדינת מיסים
גם למלא טופס מזל רוצים לחלוק איתך כמובן בפרס
לא משתתפים בעלות הטופס רק בזכייה רוצים להיות שותפים פעילים
בושה למדינת ישראל שכולנו ציפינו שתיבנה ו"תאיר אור לגויים"
שר האוצר
שאלת השאלות
במה המדינה הזו לא חולקת איתנו?
בתשלומי מיסים,בקנסות,בעבודב קשה,

מדינה שהאזרחים עובדים בה מינימום 10 שעות עבודה ביממה
בשביל לחיות בכבוד ללא עזרה מהסביבה

הגיע הזמן להתעורר

למה צריך לשלם מס על הזכיה אם כבר משלמים על הכרטיס כשקונים אותו.מה זה הגניבה הזאת.וחוץ מיזה למה מצלמים אותו עם הציק שהוא לא מקבל שיצלמו עם הסכום אחרי הניקוי מה השקר הלבן הזה בושה וחרפה למדינת הזו רק עושקת את האזרחים והכי הזוי שזה הנציגים שאנינו שלחנו לכנסת והם אלה שדופקיל את ביחריהם פשוט הזוי

שיהנה מהזכייה וידע לשמור על הפה שיתרום בסתר כמובן שלא חייב ושימשיך להיות צנוע כמו שהיה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו