הסכר נפרץ: כך ה-BDS מנצל את איחוד המשפחות – "הישראלים מחויבים"

מפגיני BDS. צילום: ויקיפדיה

הסכר נפרץ: כך ה-BDS מנצל את איחוד המשפחות – "הישראלים מחויבים"

לא מבזבזים זמן: בעקבות פקיעת התוקף של נוהל מניעת איחוד משפחות, קמפיין פלסטיני קורא להגיש בקשות לאזרחות ישראלית. "הקדימו לפני 13 במארס, משרד הפנים הישראלי מחויב לטפל - בהחלטת בית המשפט העליון"

ארגון המקושר לטרור ואשר פועל במערך הדה־לגיטימציה נגד ישראל, מנצל את פקיעת תוקפו של נוהל מניעת איחוד משפחות, כדי לדרבן פלסטינים לקבל אזרחות ישראלית, כך דווח הבוקר (שלישי) ב'ישראל היום'.

"סנט איב" היא עמותה המגדירה את עצמה כ"ארגון סיוע משפטי", אשר מייסדיה הביעו תמיכה בתנועת החרם על ישראל. ב־3 בפברואר, יומיים לאחר פקיעת תוקפו של נוהל מניעת איחוד משפחות, שאותו הפעילה שרת הפנים איילת שקד, יצאה העמותה בקמפיין חדש.

הקמפיין, שזכה לסיקור בתקשורת הפלסטינית, פונה לאוכלוסייה הערבית ביו"ש, בעזה ובירושלים, בקריאה לנצל את הוואקום החוקי בישראל, ולעתור לקבלת תעודת זהות כחולה.

בהודעת "סנט איב" נכתב כי "משרד הפנים הישראלי מחויב, בהחלטת בית המשפט העליון, לקבל ולטפל בבקשות למתן תעודת זהות כחולה למי שקיבל אישורי (היתר) איחוד משפחות וכן לקבל יחס וטיפול מיידי… כל מי שקיבל איחוד משפחות, לתקופה של יותר מ־5 שנים יכול להגיש בקשה לתעודת זהות כחולה זמנית. כמו כן, כל גבר נשוי פלסטיני, מתחת לגיל 35, או אישה פלסטינית מתחת לגיל 25, יכולים להגיש בקשה חדשה לאיחוד, בתנאי שהבקשה תוגש לפני 13.03.2022".

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו