צילום: minister of economy

שרי התיירות של ישראל ואיחוד האמירויות חתמו על הסכם שיתוף פעולה

לפי משרד התיירות, ההסכם עשוי להכניס למשק הישראלי מיליארדי שקלים בשנה. שיתוף הפעולה ינתב חלק מהתיירות מהאמירויות לישראל. השר רזבוזוב אמר, כי "זהו צעד משמעותי נוסף ביחסים שבין המדינות"

שר התיירות יואל רזבוזוב וראש מועצת התיירות של איחוד האמירויות, שר היזמות והעסקים הקטנים והבינוניים אחמד בלהול חתמו אמש (שלישי) על הסכם שיתוף פעולה תיירותי בין המדינות. ההסכם שנחתם הינו צעד נוסף לחיזוק היחסים המדיניים והעסקיים בין ישראל לאמירויות.

על פי ההסכם, שתי המדינות יעודדו תיירות הדדית, יקדמו חבילות משותפות לשווקי תיירות מועדפים ומרוחקים, יכשירו עובדי תיירות ומלונאות, ויעזרו זו בידע של זו בכל הקשור לתיירות.


צילום: minister of economy

מבחינת ישראל מדובר בהזדמנות אדירה להכניס מיליארדי שקלים בשנה למשק הישראלי. זאת באמצעות פעולות שינתבו חלק מהתיירים משדות התעופה באמירויות, בהם עוברים כ-100 מיליון בני אדם בשנה, לישראל. בזכות הגעת תיירים אלו יתווספו משרות, ייפתחו עסקים ותשתפר פרנסתם של עובדי תעשיית התיירות.

במעמד החתימה אמר שר התיירות רזבוזוב: "זהו רגע היסטורי וצעד משמעותי נוסף ביחסים שבין המדינות. אנחנו קוראים לכל מדינות המפרץ לבנות איתנו מציאות חדשה של שגשוג, ביטחון ויציבות עבור כולם. אני שמח על הפיתרון הזמני לסוגיית הטיסות בינינו ושרבים יכולים להמשיך ולבקר זה במדינתו של זה".

"ישנה נכונות להסדיר את הנושא. העניין לא יהווה מכשול בבניית המציאות החדשה המשותפת והיקרה לכולנו. יש בכוחנו ליצור יחסים משמעותיים שיניבו רווח כלכלי גדול למשק ולתעשיית התיירות הישראלים והאמירתים גם יחד. ברצוני להודות לכל מי שעמל על הסכם חשוב זה, לאנשי משרד התיירות, אנשי משרד החוץ וכמובן לשגריר ישראל באיחוד האמירויות, אמיר חייק", הוסיף השר.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו