הטיל שנחשף. ללא קרדיט

"יכול להגיע עד לישראל": משמרות המהפכה האיראניים חשפו טיל חדש • צפו

באיראן טוענים כי טווח הטיל החדש הוא 1,450 קילומטרים, מרחק שמספיק עד לישראל או לחילופין לבסיסים אמריקנים במזרח התיכון. חשיפת הטיל מגיעה על רקע אי-ההתקדמות בשיחות הגרעין שמתקיימות בוינה, ובאיראן זועמים


הטיל שאיראן חשפה. ללא קרדיט

משמרות המהפכה של איראן חשפו הבוקר (רביעי) טיל חדש בשם "חיבר-שקן", שלטענתם יכול להגיע לישראל ולבסיסים של ארה"ב במזרח התיכון. באיראן דיווחו כי הטיל, שמונע מדלק סילוני, יכול להגיע לטווח של 1,450 קילומטרים. האירוע דווח בכלי התקשורת הממלכתיים באיראן.

לא מדובר בפעם הראשונה שאיראן חושפת טילים רחוקי טווח, ובעבר איראן חשפה טילים שיכולים להגיע למרחק של עד 2,000 קילומטרים לטענתם. אלא שהפעם חשיפת הטיל מגיע על רקע שיחות הגרעין בוינה שמתקיימות בין מעצמות המערב לאיראן, סביב החזרה להסכם הגרעין הראשון משנת 2015.

מזכיר המועצה העליונה לביטחון לאומי של איראן, עלי שמחא'ני, התייחס לאי ההתקדמות בשיחות הגרעין וטען כי זה תלוי בויכוחים בתוך הממשל האמריקני: "הקולות שמגיעים מממשל ביידן מראים שאין הסכמות ביניהם כדי לקבל החלטות שיגבו מהם אולי מחיר פוליטי, כגון החלטה לחזור להסכם הגרעין". לטענתו, העיכוב בשיחות הגרעין הוא "הפרת הזכויות החוקיות של איראן".

באיראן לא רחוקים מהמציאות, מאחר ואכן ישנם חילוקי דעות משמעותיים בתוך ממשל ביידן סביב השאלה על חזרה להסכם הגרעין המקורי, חילוקי דעות שהובילו אף לפרישה של בכיר מהצוות האמריקני בשיחות בוינה. חילוקי הדעות נסובות על השאלה כמה צריך להתנהל בקשיחות מול איראן – או שצריך לוותר להם.

4 2 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

מספיק שיגיע לליברמן לא צריך יותר

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture