יובלהוק

כאוס ברחובות חברון: הרשות הפלסטינית מואשמת בחוסר אכיפה

2 חמולות שנאבקות זו בזו, הביאו ירי ברחובות ועבריינים שמסתובבים חופשי • לטענת תושבים בחברון, הרשות לא נוקפת אצבע נגד המתפרעים • "יש לנו מספיק יכולת לעצור את העימותים, אבל אין החלטה או פקודות לפעולה", סיפר פעיל

העימותים בין החמולות בחברון: סוכנות הידיעות הפלסטינית "שיהאב" המזוהה עם חמאס, דיווחה כי העימותים בין החמולות בחברון בימים האחרונים עוררו שאלות גדולות לגבי תפקודה ומקומה של הרשות ומנגנוני הביטחון שלה. ברשתות החברתיות הערביות הטילו על הרשות הפלסטינית את האחריות המלאה לכאוס ברחובות ולהתפשטות העימותים החמושים בין החמולות.

גורם המעורה בפרטים סיפר כי "גורמים לשעבר ברשות הפלסטינית ובשירות הביטחון שלה עומדים מאחורי המימון והחימוש של שתי החמולות", והדגיש כי "אין עצורים בין היורים המאיימים על האזרחים, וכי כל מי שנעצר על רקע הסכסוך משתחרר תוך שעות".

לדבריו, "אין אפילו החרמת נשק, וכל נשק שמוחרם מוחזר מיידית. מה שקורה בחברון אינו דבר תמים, יש מי שעומד מאחורי זה ומממן את זה. אני מופתע מחוסר היכולת של הרשות", הוסיף. "יש לה אלפי שוטרים שיכולים לעצור את היורים תוך מספר שעות אם תרצה, אבל אין לה רצון לעשות זאת".

פעיל במנגנון הביטחון של הרשות מסר: "יש לנו מספיק יכולת לעצור את העימותים, אבל אין החלטה או פקודות לפעולה. מבחינת הרשות אלו רק הפגנות ותו לא". הפלגים הפלסטינים גינו את הכאוס הביטחוני בחברון, וקראו לממשלה לקחת על עצמה את האחריות לשים קץ למשבר אחת ולתמיד.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו