פרשת NSO: חוקרים ניסו להתקין את התוכנה גם בטלפון של איריס אלוביץ'

Yonatan Sindel/Flash90

פרשת NSO: חוקרים ניסו להתקין את התוכנה גם בטלפון של איריס אלוביץ'

בניגוד להצלחה אצל פילבר, הניסיון אצל אלוביץ', התרחש קצת לפני שהחקירה בתיק 4,000 הפכה גלויה, לא צלח, זאת למרות צו מבית המשפט שאישר את ההאזנה לרעייתו של בעל השליטה בקבוצת בזק. בתוך כך, החוקרים סבורים שעשו פעולה חוקית

בניגוד ל"הצלחה" של המשטרה להחדיר רוגלה לטלפון של עד המדירנה שלמה פילבר, חוקרי המשטרה נכשלו בניסיון להתקין תוכנת ריגול גם בטלפון של איריס אלוביץ', רעייתו של בעל השליטה בקבוצת בזק שאול אלוביץ', אשר נאשמת יחד איתו בתיק 4,000, כך דווח הערב (רביעי) ב'חדשות 13'.

לפי הדיווח, תקופה קצרה לפני שהחקירה בתיק 4,000 הפכה גלויה התרחש הניסיון של המשטרה להתקין את התוכנה. עוד דווח כי החוקרים קיבלו צו מבית המשפט שאישר את ההאזנה לאלוביץ', בדומה למה שנעשה בעניינו של מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר שלמה פילבר.

בתוך כך, ממצאי הבדיקה שנערכה בעניין החדרת הרוגלה לטלפון של פילבר מעלים כי מי שהתקינו את התוכנה סברו שהם עשו פעולה חוקית. לטענתם, במסגרת החוק יש סעיף שהם הבינו ממנו שאפשר לעשות כך, והם אומרים כי לא העבירו את התוצרים לחוקרי המשטרה.

המשטרה טוענת כי התוכנה שהותקנה בטלפון של פילבר הותקנה בעשרות תיקים אחרים שלא קשורים לנתניהו, כך שלדבריהם זה מראה שלא מדובר בעניין מגמתי נגד רה"מ לשעבר. עוד העלו ממצאי הבדיקה הראשונית כי לא בוצע ריגול כלפי מנכ"לי משרדי מממשלה וגורמים נוספים שהוזכרו בתחקיר "כלכליסט" בנושא.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו