צה"ל חיסל מהאוויר את פעילי הטרור שביצעו את הירי לצפון

לפחות 4 מחבלים נהרגו בפעולה, בה הותקף הרכב בו נסעו על ידי כלי טיס של חיל האוויר • התקיפה מתבצעת שעות אחדות לאחר המתקפה על בסיסי צבא סוריה ברמת הגולן, שבוצעה בתגובה לירי ארבע הרקטות אל רמת הגולן ואצבע הגליל

תקיפה נוספת ומוצלחת בסוריה: כלי טיס של חיל האוויר תקף הבוקר רכב ברמת הגולן הסורית, ובו המחבלים ששיגרו את הרקטות אתמול לרמת הגולן ולאצבע הגליל. הרכב הושמד ונוסעיו – לפחות ארבעה פעילי טרור – נהרגו.

"תקפנו הבוקר רכב בסוריה ובו ארבעה בני אדם", אמר קצין הבכיר. "זו החוליה שירתה אתמול. עקבנו אחריה והיא הותקפה במרחק של 10 עד 15 קילומטרים מהגבול בשטח שבשליטה מוחלטת של הצבא הסורי. זו חוליית ג'יהאד אסלאמי מוכוונת איראן".

שר הביטחון, משה יעלון, הגיב לחיסול ואמר: "חיסול החוליה שירתה אתמול לעבר ישראל הוא הוכחה נוספת לכך שלא נסבול כל ניסיון לשבש את חיינו ולפגוע בביטחונם של אזרחי ישראל. יידע מי שמבקש לעשות זאת, כי צה"ל ומערכת הביטחון ירדפו אותו עד חורמה ויניחו עליו את היד, בכל עת ובכל מקום. אין לנו כל כוונה להתפשר על כך, ואל לו לאיש לבחון את נחישותנו".

קרא עוד:
[postim]

אמש אמרו בכירי מערכת הביטחון כי את הירי ביצעו פעילי הג'יהאד האסלאמי, בחסות איראן. "האירוע מוכוון על ידי סעיד איזאדי, ראש המחלקה הפלסטינית בכוח קודס האיראני. הוא הכווין את הירי ועוסק בהברחות אמצעי לחימה מסוריה ללבנון. אין לפיגוע חשבונות עבר ולא נקמה על משהו שעשינו”, אמר קצין בכיר.

מתקפה נרחבת נגד כוחות הצבא הסורי ברמת הגולן

הלילה תקפו כוחות משולבים של חיל האוויר ויחידות שריון ותותחנים, 14 מטרות צבאיות באזור חאן ארנבה שבמרכז רמת הגולן, בו ממוקמת חטיבה 90 של צבא אסאד. מקור סורי דיווח בתחילת הלילה כי בקרב חיילי אסאד ישנו הרוג אחד ושישה פצועים במתקפה.

“תקפנו כמה אנטנות, מטרות תשתית ואמצעי לחימה של צבא סוריה, חלקן בעומק. אנו רואים במדינת סוריה כאחראית. זו תקיפה רחבה גם בהיקפה וגם ביעדיה, כדי להעביר מסר וכדי להלום את חומרת האירוע”, סיפר גורם צבאי בכיר.

ירי הרקטות אתמול לעבר יישובי הצפון היה חריג בחומרתו, בין השאר משום שמדובר בירי הראשון מסוריה לעבר אצבע הגליל מאז מלחמת יום הכיפורים. ארבע הרקטות שנורו לא פגעו בנפש או ברכוש, אולם גרמו לשריפת קוצים ליד כפר סאלד, אשר כובתה אף היא ללא נזק או נפגעים.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

רק ה' יודע אם לא משקרים אותנו גם בדיווחים האלה. אולי גם שם הממשלה של ביבי מפציצה שטחים ריקים וטוענים בתשקורת שכאילו " פגעו ביעדים".
בלי קשר לויכוח על ציונות כן ולא, ממשלה כזאת שרועדת מהצל של עצמה ומהנביחות של האובמה וסייעניו לא ראיתי.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו