שני אירועים בטחוניים בשעה: באל ערוב חייל נפצע קל – בירושלים נמנע פיגוע

אחרי הודעת השב"כ אתמול על ירידה במספר הפיגועים והנסיונות לבצע אותם, היום בתוך שעה שני אירועים בטחוניים חייל נפצע קל באל ערוב מתקיפת גרזן של מחבל שהתפרץ אל הגדוד מבין השיחים. המחבל נורה וחוסל במקום. בעיר העתיקה בירושלים נעצרו שני נערים בני 12 עם שלושה סכינים ומכתב פרידה מהוריהם. בחקירתם הודו כי יצאו לבצע פיגוע דקירה

סמוך לכפר אל ערוב בגוש עציון התנפל מחבל על חייל עם פטיש גרזן ופצע אותו קל. בעיר העתיקה בירושלים נעצרו שני נערים בן 12 עם סכינים ומכתב פרידה מהוריהם השניים הודו בחקירתם כי תכננו לבצע פיגוע.

בכניסה לכפר אל ערוב הסתתר המחבל בין השיחים כשלפתע החל לרוץ אל עבר החייל עם הגרזן בידו ולהכות בראשו של החייל. חייל אחר שהיה במקום ושם לב להתרחשות ירה במחבל הוא נוטרל וחוסל במקום. בתוך כך. בעיר העתיקה בירושלים הבחינו שוטרים בשני נערים שעוררו את חשדם. השוטרים עצרו את הנערים ועל ולאחר חיפוש נמצאו עליהם שלושה סכינים ומכתב פרידה מההורים. השניים הודו כי באו לבצע פיגוע.

ממשטרת ישראל נמסר כי "עירנות השוטרים, מקצועיותם באיתור החריג והחתירה למגע, מנעה פיגוע ופגיעה בחפים מפשע. המשטרה ממשיכה בהיערכות המבצעית בשטח, השוטרים הפועלים בשטח מתודרכים להגברת עירנות ודריכותם המבצעית והמקצועית מביאה להגברת ביטחונם של התושבים והמבקרים הרבים בבירה".

קודם לכן התייחס ראש הממשלה נתניהו למצב הבטחוני ואמר "יש ניסיונות, גם עכשיו, לנסות לחדש את ההתססה ואת האלימות, בייחוד סביב חג הפסח והר הבית", אמר. "יש כל מיני גורמים קיצוניים, שמפיצים שקרים לגבי מדיניותנו בהר הבית כדי לגרום למהומות, כדי להתסיס את השטח אנחנו פועלים נגד המסיתים הללו ונגד גורמי ההסתה ונעבה כוחות במקומות החיכוך", ראש הממשלה הוסיף "אנחנו גם מעבירים, מסרים לירדן, לרשות הפלסטינית ולכלל העולם הערבי".

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

איך מכתב פרידה? מה הם כבר יודעים קרוא וכתוב התינוקים???

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו