ישובי עוטף עזה: הופעלה אזעקת צבע אדום

אחרי כמעט יותר מחודש נשמעו היום אזעקות צבע אדום בכמה יישובים בעוטף עזה. במקביל מדווחים הפלסטינים על כלים כבדים של צה"ל שנעים לאורך גבול הרצועה

אחרי כמה שבועות של שקט הופעלה אזעקת צבע אדום בכמה יישובים בעוטף עזה היום אחר הצהריים באזור השעה 17:45. במקביל מגיעים דיווחים מהרצועה על כלים כבדים של צה"ל שנעים על גבול הרצועה. לאחר זמן התברר כי מדובר באיכון שווא בעקבות ירי שהתבצע בתוך הרצועה.

מוקדם יותר היום סיפר קצין בכיר לכתבים על החששות במערכת הבטחון מפני הסלמה ואמר "חמאס חושד בנו ברמה גבוהה שניזום פעילות התקפית נגדו בהפתעה, לכן החשש ממיסקלקולציה קיים, סף הרגישות אצלם להצהרות שלנו גבוה. חמאס זיהה את את הנעשה באיו"ש כהזדמנות אסטרטגית עבורו גם במחיר סיכון להידרדרות בעזה והוא מאוכזב מהירידה בפיגועים. מאז אוקטובר נהרגו 17 פלסטינים בהפגנות גדר מאש כוחותינו ונפצעו 800".

עוד הוסיף "חמאס הקים את כוח מגני הספר ששומר על אכיפת הפסקת האש ומונע פיגועים נגד ישראל. אנו לא חוששים מקו המוצבים שהקים מול הגבול עם ישראל ונדע לטפל בו בלוחות זמנים קצרים. במקומות שבהם כן בוצע ירי רקטי (מאז צוק איתן נורו 35 רקטות מהרצועה לישראל על ידי גורמים סוררים ורובם נפלו בשטחים פתוחים או יורטו. י"ז) חמאס ממהר לעצור את היורים. גם באירועי הפעלת מטעני החבלה, שהאחרון בהם (ביום שישי. י"ז) היה מטען ישן – היו אלה סוררים. חמאס דואג להעביר לנו מסרים שהוא פועל נגד פיגועים נגדנו, הוא מרוסן וזה לא באינטרס שלו לחמם הגזרה כי הוא עסוק בשיקומו ובשיקום הרצועה. זו הערכה משותפת לצה"ל ולגופי ביטחון נוספים אבל זה לא מבלבל אותנו".

"הלקחים של הזרוע הצבאית מצוק איתן הם שלשיטתם הם היו ממושמעים מדי לדרג המדיני של הארגון, ובסוף הדרג המדיני שלהם לא הביא שום הישג מהמלחמה", סיפר הגורם הבכיר. "הם טוענים גם שהדרג המדיני של חמאס הגביל אותם בכל הקשור לפקודת פעולת ההפתעה נגד ישראל. אי אפשר להתעלם מעוצמת הזרוע הצבאית ברצועה שעושים פעולות שונות כמו תמיכה בדאעש בסיני ובשורת מינויים שלא על דעת הדרג המדיני".

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו