הותר לפרסום: עו"ד דוד שמרון המקורב לנתניהו נחקר בפרשת הצוללות

שמרון, המייצג את רה"מ בהליכים משפטיים שונים, מייצג גם את איש העסקים מיקי גנור שתיווך בעסקת הצוללות הנחקרת בחשד לשחיתות. שמרון שוהה במעצר בית מאז חקירתו ועורך דינו מסר: "חש הקלה על כך שסוף סוף ניתנת לו ההזדמנות להציג את עמדתו"

כתבות נוספות בנושא:

האדמו''ר מסקולען ירושלים במעונו של גאב"ד ירושלים
שמחת הנישואין לבן רב קהל חסידים טבריה ובת אב"ד מאקווא נתניה
המתווה שהוצג לגנץ: אביתר תמורת חומש; בימין תוקפים - "הסכמים יש לכבד"
דוכן העיתונים • כל שערי השבועונים על המסך שלכם
 • מצב חירום: גדולי ישראל בעצרת תפילה למען החולים

  תוכן מקודם

 • דירת חדר וחצי: העניות שנחשפה לאחר הפטירה

  תוכן מקודם

 • פיקוח נפש: 7 ילדים קטנים מחכים לעזרה שלכם

  תוכן מקודם

 • דרך חדשה לחיים – הסיפור המפתיע של נערה יתומה

  תוכן מקודם

עורך הדין דוד שמרון הוא המקורב לראש הממשלה נתניהו שנחקר ביומיים האחרונים באזהרה בלהב 433 בחשד למעורבות בתיק 3000, המכונה גם "פרשת הצוללות" – כך הותר הבוקר (רביעי) לפרסום. עורך הדין שמרון נמצא מאז החקירה במעצר בית.

ממצאי החקירה מעלים כי שמרון ייצג את איש העסקים הישראלי מיקי גנור ועל פי החשד שניהם פעלו לקדם, בניגוד לחוק, את עסקיו של גנור. כמו כן מעלים ממצאי החקירה שעורך הדין שמרון היה שותף פעיל בתכנית להקים מספנה בישראל, שתטפל בספינות שנרכשו מהתאגיד הגרמני טיסנקרופ. שמרון הכחיש בחודשים האחרונים שדיווח בדרך כלשהי למקורבו ובן דודו ראש הממשלה בנימין נתניהו על הקשר שלו ועל מעורבותו במגעים מול התאגיד הגרמני.

במרכז פרשת הצוללות, המכונה גם תיק 3,000, עומדות שתי עסקאות רכש של צוללות וספינות מגן. החקירה הפכה לפלילית בחודש בפברואר וביום שני האחרון עיכבה המשטרה שישה חשודים, בהם גנור, תת-אלוף (במיל') אבריאל בר יוסף ועו"ד רונן שמר, בחשד למעורבות בפרשה. גנור הוא האדם שתיווך בעסקת הצוללות ומעצרו הוארך עד מחר, ורונן שמר עובד במשרדו. בר יוסף שימש בעבר ממלא מקום ראש המל"ל ומונה על ידי נתניהו לתפקיד ראש המל"ל, אך המינוי בוטל לאחר שהתברר כי מתנהלת נגדו חקירה פלילית. גם מעצרו הוארך עד מחר.

עו"ד עמית חדד ממשרדו של עו"ד וינרוט מסר: "למרות סיטואציה לא פשוטה מבחינה אישית מקצועית, במידה רבה עו"ד שמרון חש הקלה על כך שסוף סוף ניתנת לו ההזדמנות להציג את עמדתו המלאה ואת נקודת המבט שלו בפני רשויות החוק. עו"ד שמרון פעל בהתאם לחוק. הוא שיתף פעולה באופן מלא עם חוקריו, ובטוח שרשויות החוק יגיעו לאותה מסקנה. עו"ד שמרון יעמוד לרשות החוקרים בכל עת שיבקשו זאת".

התנועה לאיכות השלטון קראה אתמול ליועץ המשפטי לממשלה ולשר הביטחון לבחון את מעורבות משרד עורכי הדין שמרון-מולכו בעניינים אסטרטגיים של המדינה, וכן להשהות את עסקאות רכישת כלי השיט שבלב הפרשה. "עולה החשש שמא פעלו עורכי דין המקורבים לראש הממשלה על מנת לקדם את ענייניהם האישיים למול משרדי הממשלה השונים, תוך ניצול מעמדם וקרבתם אל ראש הממשלה, וחרף הסכמי ניגוד העניינים אשר קיימים בעניינם", נמסר מהתנועה.

בפרשה נחקר אתמול אלוף (במיל') אליעזר (צ'ייני) מרום, ששימש מפקד חיל הים באותה תקופה והוא נשלח אמש למעצר בית. החוקרים מנסים להבין אם הוא זה שעומד מאחורי פתיחת חשבון בנק בקפריסין, שאליו הועברו על פי החשד סכומי כסף גדולים מנציגי המספנות הגרמניות, שהיו אמורים לכאורה לשמש ככספי שוחד לשורה של בעלי תפקיד בצמרת הביטחונית הישראלית ולשמרון ואיש סודו.

בעוד שהיועמ"ש מנדבליט מבהיר כי ראש הממשלה נתניהו אינו חשוד בפרשה, אין ספק כי הוא יידרש למסור עדות במסגרת החקירה. בניגוד לעמדת היועמ"ש, ישנם הטוענים כי נתניהו מעורב בפרשה והחוקרים יבדקו האם ידע על המהלכים שלכאורה נרקמו בין החשודים לתאגיד הגרמני.

בין התהיות שעולות באשר לקשר של נתניהו להסתעפות הפרשה עומד ניסיונו של נתניהו למנות את אבריאל בר יוסף לראש המועצה לביטחון לאומי, למרות שהוא ידע שמעל ראשו קיימת עננת שחיתות. כמו כן פורסם אמש בחדשות 2 כי בכיר לשעבר בלשכת רה"מ העיד בתיק 1000 (החשד לטובות הנאה), ובאופן מפתיע הוא זומן פעם נוספת להעיד במקביל לעיכוב ששת החשודים.

הכתבות המעניינות ביותר

רבבות במעמד סיום המחזור השני של 'הדף היומי בהלכה' של 'דרשו' בארנה • שידור חי
החל מחזור 23 לעידוד כתיבת חידו"ת שע"י ממלכת התורה 'וכתבתם'
מעמד 'כבוד חכמים ינחלו' לאברכי כולל להוראה ויז'ניץ עפולה
הפיצוץ בחתונה: מתקן קונפטי ששולבו בו זיקוקים הביא לפציעתם של הצעירים
המקובל רבי ציון בוארון ערך תפילת שובבי"ם בכולל "זוהר השלום" באשדוד
האדמו"ר מנדבורנה ירושלים במעמד פתיחת הכולל בבית מדרשו בבני ברק
שלג כבד מכסה שוב את החרמון; 20 ס"מ נוספו במפלס התחתון • צפו
הרמב"ם היומי • ספר קרבנות הלכות תמורה פרק ד' • צפו
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
עִנְבֵי הַגֶּפֶן בְּעִנְבֵי הַגֶּפֶן • שמחת התנאים לנכדת האדמו"ר מוואסלוי
המאמץ הדיפלומטי: מקרון נפגש תוך 36 שעות עם פוטין, זלנסקי ושולץ
רוסיה תפתח בתרגיל ענק בבלארוס; ארה"ב שולחת אלפי חיילים • צפו
דינר לטובת ישיבת באבוב בני ציון • גלריה
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים – ט' באדר א' ה'תשפ"ב
גדולי תורה ורבני עולם התשובה באו לאחל מזל טוב בחתונת בת הרב יגאל כהן • גלריה
פריצת דרך בהפקת אנרגיה: כור גרעיני ניסיוני בבריטניה שבר שיאים
תיעוד: האדמו"ר מסאדיגורה ירושלים בציון הרשב"י במירון
0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

העו"ד שלי צריך עו"ד…

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture