נתניהו: "ההכרה הפלסטינית במדינה יהודית אינו תנאי מוקדם לשלום"

במסיבת עיתונאים משותפת עם ראש ממשלת פולין התייחס ראש הממשלה לקיפאון במו"מ עם הפלסטינים והבהיר: "ישראל מוכנה לחידוש שיחות השלום הישירות ללא תנאים מוקדמים" | בהתייחסו לסוגיית הגרעין האירני אמר: "לשלב את הסנקציות עם איום צבאי אמין"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר הערב (רביעי) כי ישראל מוכנה לחידוש שיחות השלום הישירות ללא תנאים מוקדמים. "הגיע הזמן להפסיק את הוויכוח על תנאים מוקדמים. בואו נפתח בשיחות באופן מיידי, אמר ראש הממשלה בתום פגישתו עם מקבילו הפולני, דונאלד טוסק.

קרא עוד:

[postim]‬‏

"מדינה פלסטינית מפורזת המכירה במדינה היהודית, עם הסדרי ביטחון הדוקים לישראל – אני לא מציב זאת כתנאים מוקדמים לשיחות, ואני מצפה לפתוח בשיחות אלה ללא תנאים מוקדמים וללא עיכוב", הוא הוסיף. לדבריו, הוא מוכן לשלום מסוג זה ואף הביע תקווה שגם הפלסטינים מוכנים לכך.

ראש הממשלה הוסיף כי הוא שואף לפשרה "שתשים קץ לסכסוך בין ישראל לפלסטינים אחת ולתמיד: מדינה פלסטינית מפורזת המכירה במדינה היהודית, עם הסדרי ביטחון הדוקים לישראל". נתניהו הדגיש כי הוא לא מציב את יעדיו כתנאים מוקדמים לשיחות, והוסיף: "אני מצפה לפתוח בשיחות אלה ללא תנאים מוקדמים וללא עיכוב. אני מוכן לשלום מסוג זה ואני מקווה שגם הפלסטינים מוכנים".

נתניהו התייחס גם להתחממות בשבועות האחרונים בגבול הסורי. "ישראל אינה צד בסכסוך הפנימי בסוריה, אולם תגן על עצמה אם תותקף. אנו שומרים לעצמנו את הזכות לפעול במקרה של איום על ביטחוננו הלאומי", הסביר ראש הממשלה.

במסיבת העיתונאים התייחס נתניהו גם לסוגיית הגרעין האירני ושיגר איום מרומז כלפי טהרן: "צריך לשלב את הסנקציות על אירן עם איום צבאי אמין. המשטר האירני חייב להבין שבדרך זו או אחרת, לא יתאפשר לו להשלים את תכניתו להשגת נשק גרעיני".

נתניהו דחה על הסף אפשרות שהבחירות לנשיאות אירן תוביל לשינוי במדיניותה של טהרן: "למרבה הצער הן לא יניבו שום שינוי משמעותי. המשטר ימשיך להיות מובל על ידי שליט אחד, שימשיך את המרוץ של אירן לעבר פצצה גרעינית".

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

אנחנו לא מכירים במדינה ערבית (אפילו רק רשות) בתוך ארץ ישראל, לא משנה מה ביבי חושב ואומר

כלל ישראל

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו