טראמפ: "פסגת ה-G20 הייתה הצלחה"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הודה לקנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, שאירחה את ועידת ה-G20: "פסגת ה-G20 הייתה הצלחה גדולה. ונוהלה בצורה מופתית על ידי הקנצלרית מרקל"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ צייץ בחשבון הטוויטר שלו בנוגע לוועידת ה G20 בה השתתף עם מנהיגי העולם המתועש, והודה לקנצלרית גרמניה, שאירחה את הוועידה.
"פסגת ה-G-20 הייתה הצלחה נהדרת ונוהלה באופן נפלא על ידי הקנצלרית אנגלה מרקל, תודה", כתב טראמפ

במקביל אלפי אנרכיסטים זרעו הרס ברחבי עיר הנמל הגרמנית, שאירחה את הפסגה, לאחר שני לילות רצופים של עימותים בין אנרכיסטים לכוחות הביטחון.

מאז יום חמישי, הפכה עיר הנמל הגרמנית, הנחשבת לאחד ממעוזי השמאל במדינה, לשדה קרב של ממש, כשמכוניות הועלו באש, חנויות נבזזו ואבנים הושלכו לעבר השוטרים. בשלושת הימים האחרונים, יותר מ-200 שוטרים נפצעו במהלך העימותים האלימים, ועוד מאות מפגינים נעצרו.

קבוצות קטנות של חמושים רעולי פנים, החברים בקבוצה האנרכיסטית "הגוש השחור", התעמתו במהלך היום עם שוטרים בעיר, שמרכזה היה בעוצר. מאבטחים הוצבו מחוץ לחנויות יוקרה, אחרי הביזה וההרס שזרעו מפגינים ביומיים האחרונים.

האלימות כלפי אלפי השוטרים שנפרסו ברחובות המבורג, לצד התמונות שבהן שמי העיר היו אפופי עשן, גרמו לתעיות לגבי האסטרטגיה של מרקל, שנאלצה לשלוח אלפי שוטרים נוספים מכל רחבי גרמניה וגינתה את האלימות, תוך שהיא טוענת כי רוב ההפגנות היו שלוות.

פסגת G-20: אלפים הפגינו בהמבורג כנגד הועידה

בתום פסגת ה-G20, אמרה מרקל כי "היא מגנה בצורה החריפה ביותר את האלימות ואת הברוטליות שעמן התמודדו השוטרים". לדבריה, "אין הצדקה לביזה, להצתה ולאלימות שסיכנה את חייהם של השוטרים. כל מי שהתנהג כך, מוציא את עצמו מהקהילה הדמוקרטית שלנו".

גם מפקד משטרת המבורג הביע זעזוע מ"גל הזעם ההרסני" שחווה המבורג.

"ההפגנות האלימות האפילו על עשרות אלפי המפגינים שמחו נגד הגלובליזציה, אי-השוויון והפגיעה באיכות הסביבה בצורה שלווה".

בממשלת גרמניה גינו את ההפגנות האלימות והזהירו כי המעורבים ייענשו במלוא חומרת הדין. "אלו לא מפגינים, אלו פושעים", אמר שר הפנים תומאס דה מזייר.

תושבים בהמבורג, שלהם מרקל הבטיחה פיצויים על הנזק, זעמו אף הם על ההרס בעיר. "מרקל לא העריכה נכון את ההפגנות, לכל הפחות היא הייתה יכולה לבקר ברובע שטרשנזנה ולראות את הנזק בעצמה", אמר קאי מרטנס, אחד התושבים.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו