צילומים: Yossi Aloni Miriam Alster/ /Flash90

ברק משווה בין נתניהו להיטלר: "צועד כמו התנועות הפשיסטיות"; אולמרט: "מסכים"

רה"מ לשעבר אמר כי נתניהו נוהג כמו "כל מנהיגי התנועות הפשיסטיות ב-150 השנים האחרונות שהלכו באותו קו". הוא נשאל האם גם היטלר ומוסוליני כלולים באמירה והשיב: "אלה בדיוק אותם צעדים". עמיתו הצטרף: "אני שותף להערכה שאנחנו עוברים תהליך שמוביל לפאשיזם" • צפו


אולמרט בראיון ל'פרלמנט צהריים', באדיבות ערוץ כנסת

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק אמר היום (חמישי) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו "צועד בנתיב שבו צעדו מנהיגי התנועות הפשיסטיות בדורות האחרונים צעדו", תוך כשהוא מתכוון לצורר הנאצי אדולף היטלר ולבניטו מוסוליני, שליטי גרמניה ואיטליה בזמן מלחמת העולם.

לאחמ"כ נשאל רה"מ לשעבר אהוד אולמרט מה הוא חושב על ההתבטאות של ברק: "אני לא מסתדר עם אהוד ברק ברמה האישית אבל אני שותף להערכה שאנחנו עוברים תהליך שמוביל לפאשיזם" – את הדברים אמר בראיון לעיתונאית מזל מועלם.

ברק נשאל האם כוונתו להיטלר ולמוסוליני, ואכן אישר את דבריו: "כל מנהיגי התנועות הפשיסטיות. אני אומר את זה כי יש עדיין ערך לאמת. זה שיסוי של חלקי הציבור אחד בשני, זיהוי עמלקים או היטלרים מבחוץ ובוגדים מבפנים, זה הריסוק של מוסדות המשפט ועוד. נתניהו צריך את העמלקים ואת הבוגדים מבפנים, זו הייתה הנוסחה הפשיסטית כל השנים. הוא זורע פחדים קיומיים כי הוא צריך אותם לצורך הנצחת שליטתו". את הדברים אמר בראיון לעיתונאים ינון מגל ובן כספית ב-103FM.

ברק נשאל בראיון על הדברים של סדי בן שטרית, אחד מאנשי המחאה נגד נתניהו, ועל ההשוואה של נתניהו להיטלר: "אני לא חושב שהוא דיבר על היטלר, אני חושב שהוא דיבר על מה שקורה במדינה אצלנו, על התהליכים שהמדינה עוברת, על ריסוק הדמוקרטיה. הוא דיבר ממר ליבו ואמר את האמת, הוא אמר רק, 'נתניהו תשים לב, אתה עושה בדיוק את הצעדים שהיטלר עשה בהתחלה', אז יכול להיות שבאמת היה יותר טוב אם הוא היה אומר את זה בניסוח שלי שנתניהו צועד בנתיב שבו כל המנהיגים של תנועת פשיסטיות בדורות האחרונים צעדו בהם".

לדברי ברק: "נתניהו, הוא זה שמזכיר את היטלר, הוא צריך את 'ההיטלר של היום', הוא צריך את העמלקים, הוא צריך את הבוגדים מבפנים, זאת הייתה הנוסחה הפשיסטית כל השנים. שום דבר לא ייאמן, זה קורה לנגד עינינו. נתניהו זורע פחדים קיומיים כי הוא צריך אותם לצורך הנצחת שליטתו".

ברק התייחס גם להקמת ועדת הבדיקה בפרשת הצוללות: "זה היה צריך לקרות לפני חצי שנה, טוב שזה קורה היום, אבל עדיין עם סמכויות מאוד מוגבלות. תזכור את השידור של התצהיר של סגן הרמטכ"ל דן הראל. כשזה יתפרסם, תהיה טלטלה עמוקה בציבור. אני משוכנע שבסופו של דבר תהיה ועדת חקירה".

בליכוד הגיבו: "אהוד ברק, ממובילי ״הדגלים השחורים״, חצה היום את כל הקווים האדומים בכך שהשווה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו – שנבחר באופן דמוקרטי להנהגת המדינה היהודית – לבין הצורר הנאצי אדולף היטלר שרצח 6 מיליון יהודים".

"לאמירותיו המקוממות של אהוד ברק אין שום מקום בשיח, וכל מנהיגי הציבור חייבים לגנותם ובראשם יו״ר האופוזיציה יאיר לפיד, שיחד עם פעילות איראנית ברשתות החברתיות מתדלק את הפגנות ״הדגלים השחורים".

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
2 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

כל מילה נכונה ואמיתית!!!

מי זה אולמרט השמאלני הזה??????????

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו