צילום: Neuralink

התקדמות טכנולוגית מטרידה: זה מה שהקוף עשה אחרי ששבב הושתל במוחו • צפו

המיזם העתידני אותו מוביל המיליארדר אילון מאסק חשף בסוף השבוע התקדמות מרשימה בדרך לקוגניציה על-אנושית לאחר שקוף עבר השתלת שבב במוחו והצליח לפעול בעזרת כוח המחשבה בלבד. האם המיזם יוכל לשלוט במוח גם כשבני האדם לא יחפצו בכך? כך זה נראה


צילום: Neuralink
המיזם העתידני של המיליארדר אילון מאסק, נוירלינק (Neuralink), ששואף לחבר את המוח האנושי למחשב, רשם בסוף השבוע התקדמות משמעותית ויש שיומרו מטרידה במיוחד. בתיעוד שפרסמה החברה נחשף קוף כשהוא מתפעל את משחק המחשב הקלאסי "פונג" – בעזרת כוח המחשבה בלבד.

הקוף בן התשע מסוג מקוק ששמו פייג'ר (Pager), עבר השתלת שבב נוירלינק לפני כשישה שבועות. בהתחלה החוקרים הרגילו אותו להשתמש בג'ויסטיק כאשר בכל פעם שהוא השתמש בו כדי להזיז את המצביע שעל המסך לעבר הריבועים הזוהרים, הוא קיבל שייק בננה.

השבב שבמוחו רשם ותיעד את הפעילות המוחית בשעה שהוא עוקב אחרי הריבוע הזוהר, הודות ליותר מ-2,000 האלקטרודות שאוספות מידע מהאזור במוח שאחראי לתנועות הידיים. בהמשך החוקרים פיתחו אלגוריתם שפיענח את תנועות הידיים הצפויות של פייג'ר בהתאם לנוירונים שהפעיל, ואחרי תקופת קצרה, הג'ויסטיק נותק מהמערכת – ופייג'ר המשיך לשחק בעזרת כוח המחשבה בלבד.

היזם אילון מאסק צייץ בסוף השבוע בחשבון הטוויטר שלו: "קוף אשכרה משחק במשחק וידאו בטלפתיה!". מאסק חשף את השבב של נוירלינק בקיץ 2019, ובאוגוסט 2020 הציג אותו בפעולה. השבב של נוירלינק, בגודל 22.5 ננומטר ובעובי של 8 מ"מ, הושתל בהליך ללא הרדמה שארך כחצי שעה.

בציוצים נוספים שפרסם מאסק בסוף השבוע הוא הסביר שהגרסאות הראשונות של השבב יאפשרו לבני אדם הסובלים משיתוק "להשתמש בסמארטפון מהר יותר ממישהו שמשתמש באצבעות". לדבריו, גרסאות מאוחרות יותר יאפשרו לאנשים משותקים בגפיים התחתונות להזיז אותן. כאשר מטרת העל של מאסק היא להגיע ל"קוגניציה על אנושית".

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
5 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

אבל למה עשו לו את הניתוח בלי הרדמה?
מסכן הקוף

זה באמת מתאים מאד מאד לגלריות …
(כמובן שגם את זה לא תכניסו לתגובות – כי גם אתם קופים)

פשוט הזוי!

בדרך לדור המבול האנשים האלה יהרסו את העולם בכוונות טובות לעזור . להזכירכם גם את אנרדית הגרעין יצרו בתחילה בשביל חשמל וצורכי שלום וראינו מהר מאוד מה קרה אחר כך.. אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמיים

מעניין מה הדין לגבי להשתמש בטכנולוגיה הזאת בשבת.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture