צילום: TERRASCAN עבור חוצה ישראל

בשורה לעיר החרדית: הכביש הפקוק שודרג ונפתח הלילה לתנועה מלאה • צפו

כביש 444 מצומת אלעד לצומת ברקת נפתח לתנועה. הפרויקט כולל שדרוג של הכביש לדרך דו-מסלולית בעלת שני נתיבים לכל כיוון והכפלת הגשר מעל כביש 6. במסגרת הפרויקט, שודרג צומת גבעת כ"ח וכן נבנה קיר אקוסטי מול הישוב אלעד


סרטון המתאר את הפרויקט. צילום: חוצה ישראל 

בשורה טובה לתושבי אלעד, ברקת והסביבה: משרד התחבורה באמצעות חברת חוצה ישראל פתח הלילה לתנועה מלאה את כביש 444 בקטע שבין צומת אלעד לצומת ברקת. קטע הדרך באורך של יותר משלושה קילומטרים שודרג מכביש חד מסלולי לכביש דו-מסלולי, בעל שני נתיבי נסיעה לכל כיוון. במסגרת הפרויקט הוכפל גם גשר מעל כביש 6 לשני נתיבי נסיעה לכל כיוון.
 
במסגרת הפרויקט, שודרג צומת גבעת כ"ח, המאפשר לבאים מדרום לצומת פניה חופשית ימינה ברמזור ולבאים מצפון נתיב נפרד לפניה שמאלה. כמו כן, נבנה קיר אקוסטי מול הישוב אלעד.

במטרה לאפשר את זרימת התנועה, לאורך כל תקופת העבודות של הפרויקט, הכביש נשאר פעיל והוא נפתח באופן הדרגתי בהתאם לקטעי הדרך ששודרגו. לפני חודשיים נפתח לתנועה הקטע הראשון של הכביש, בין צומת ברקת לצומת המוזוליאום, והלילה נפתח לתנועה המקטע כולו, עד צומת אלעד.

דן שנבך, מנכ"ל חוצה ישראל מסר היום: "מדובר באזור עמוס ביותר בעיקר בשעות השיא. המקטע המשודרג, הותאם לנפחי התנועה באזור, הוא יקל על העומסים ויאפשר רצף תנועתי לנוסעים לשני הכיוונים".

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מירי רגב ציינה כי שדרוג הכביש יקצר את משך הנסיעה לנוסעים לאלעד וליישובי הסביבה ויחסוך להם זמן יקר. כמו כן, הוא יקל על עומסי התנועה הכבדים באזור. "גם בתקופת הקורונה וגם במהלך מבצע 'שומר החומות', משרדנו המשיך לעבוד ולקדם עשרות פרויקטים תחבורתיים בכל רחבי הארץ והיום אני גאה לפתוח עוד אחד מהם", הוסיפה השרה רגב.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
2 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

חוצפה ושחיתות, העבודות ארכו כ-6 שנים, בקטע שיכול להיגמר בשנה-שנתיים. לצורך ההמחשה, הגשר כבר היה מוכן לפני יותר משנה, ו"עבדו" על השלמתו זמן ממושך. יש כאן קבלן שניפח את המחיר וזכה במכרז עם כסף מתחת לשולחן. לתשומת לב להב 433.

בוקר טוב.כך זה עובד במדינה הזו.כבר הרבה שנים

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture