עמוס בן גרשום /לע"מ

בנט בבסיס חיל הים: "בתקופה האחרונה ישנה עלייה באיומים נגדנו" • צפו

רה''מ בנט התייחס במהלך ביקורו בבסיס חיל הים בחיפה, לעסקת רכש הצוללות שנחתמה לפני כשבועיים בין ישראל לגרמניה. בנט טען כי האיומים הימיים נגד ישראל רק התעצמו בתקופה האחרונה, ודיבר גם על שיתוף הפעולה עם ארה''ב


צילום: עומר מירון /לע"מ

ראש הממשלה נפתלי בנט, ביקר היום (שלישי), בבסיס זרוע הים בחיפה ובבסיס שייטת 13 בעתלית, יחד עם הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, ומפקד זרוע הים, אלוף דוד סער סלמה. בנט התייחס לעסקת רכש הצוללות שנחתם לא מזמן בין ישראל לגרמניה.

"אני שמח שהממשלה בראשותי סיכמה וחתמה על הסכם לרכש של צוללות, רכש אסטרטגי שישמש את ביטחון ישראל שנים קדימה. בתקופה האחרונה אנחנו רואים עלייה באיומים בזירה הימית, בנתיבי השיט ובנתיבי המסחר. אני רואה בזה בהחלט אתגר, וצריך לדעת שהיעד הוא מדינת ישראל, אבל לא רק. לכן, אני שמח במיוחד על שיתוף הפעולה האסטרטגי שהולך ונרקם, גם עם ארה"ב בתרגילים ימיים משותפים וגם עם ידידות אחרות באיזור", אמר בנט.

"אני רוצה להודות לך, מפקד חיל הים, למפקדים והמפקדות, ללוחמים והלוחמות שאני פוגש פה במהלך היום, על העבודה הקשה 24 שעות ביממה. יש לכם את המדים הכי יפים בצה"ל, ויש לכם את המשימה הקריטית לשימור ביטחון מדינת ישראל", הוסיף.

ראש הממשלה קיבל סקירה מקיפה אודות הפעילות המבצעית בזירה הימית ממפקד זרוע הים, אלוף דוד סער סלמה. בהמשך סייר בשייטת הצוללות ובשייטת ספינות הטילים.

כמו כן, ביקרו רה"מ, הרמטכ"ל ומפקד זרוע הים בספינת אח"י מגן מדגם סער 6, בה קיבלו סקירה ממפקד שייטת ספינות הטילים, אל"מ ארז בן ציון, על משימות השייטת במערכה שבין המלחמות וההגנה על המים הכלכליים. עוד שוחח רה"מ עם מספר לוחמים ולוחמות המשרתים בספינה.

לאחר מכן, ביקר ראש הממשלה בבסיס שייטת 13 בעתלית, ממנו הפליג לספינה מבצעית בלב ים, צפה בתצוגת יכולות של שייטת 13 ושוחח עם מפקדי ולוחמי היחידה.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
2 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

נאום מאוד מביש ומגוחך

אין כמו חיל הים החיל שמוכן תמיד לביצוע משימות קריטיות עבור מדינת ישראל

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture