עימות בין בדואי לבן גביר. ללא קרדיט

עימותים בנגב: התיישבות חדשה הוקמה בסמוך לרהט – ופונתה • צפו

לפנות בוקר הוקמה נקודת התיישבות חדשה שכבר פונתה, והפעם סמוך לרהט שבנגב. לטענת המקימים מדובר ביישוב חדש ראשון כחלק משרשרת יישובים שיוקמו בקרוב. ח''כ בן גביר שהגיע למקום התעמת עם בדואי


ח"כ איתמר בן גביר מתעמת במקום עם בדואי

לפנות בוקר (רביעי) הקימו עשרות מתיישבים ומספר חברי כנסת ממפלגת 'הציונות הדתית' וממפלגת 'הליכוד' נקודת התיישבות חדשה בנגב. ההתיישבות החדשה הוקמה בסמוך לעיר הבדואית רהט, אך היא הוקמה על אדמות מדינה. המקימים טוענים כי מדובר בחלק מהמאבק על הנגב. מספר שעות לאחר שהוקמה – היא פונתה.

התיישבות החדשה נקראה בשם 'מעלה פולה' על שם אשתו של רה"מ הראשון דוד בן גוריון. לדברי המארגנים, מעלה פולה הינה נקודה ראשונה בשרשרת נקודות התיישבות בנגב – וזוהי "תגובה ציונית לחוסר המשילות והריבונות בנגב אל מול התפשטות הפזורה הבדואית והלבנת הבניה הבלתי חוקית במרחב על ידי הממשלה", לשיטתם.


עימותים בין בדואים לכוחות משטרה במקום. צילום: עזרי טובי

כאמור, מספר שעות לאחר שההתיישבות החדשה הוקמה היא פונתה על ידי המשטרה, לאחר ברשות מקרקעין לישראל התלוננו למשטרה כי מדובר בפלישה בלתי חוקית לשטח השייך להם. לאחר שלא התפנו עצמאית, פינו שוטרים בעצמם את המתיישבים. במהלך הפינוי נעצרו שני מתיישבים.

בנקודה החדשה שעלתה הלילה הוקמו מספר מבנים והחלו עבודות תשתית לביסוס נקודת ההתיישבות החדשה. הקמת 'מעלה פולה' מתרחשת על רקע הפרסומים כי "הממשלה נכנעה שוב לתכתיבי רע"מ לקראת אישור הקמת שלושה יישובים בדואים חדשים ותכנית חומש", לטענתם. על פי הפרסומים בתכניות ההסדרה החדשות שיאשרו בממשלה אין אכיפה כלפי בניה בלתי חוקית, אין תכנית סדורה לצמצום השטח של ההשתלטות הבדואית ובוטל סעיף שימור הקרקעות באמצעות נטיעות קק"ל.

גם ח"כ איתמר בן גביר הגיע לחזק את משפחות מאחז 'מעלה פולה' ובמקום התפתחה מהומה גדולה בשעה שח"כ בן גביר הגיע למקום. נציגי הבדואים הגיעו ואיימו על ח"כ בן גביר בצעקות ואילו ח"כ בן גביר לא נותר חייב והחל לקרוא להם: "אנחנו בעלי הבית. זה שלנו. מי שרוצה לחיות כאן בסדר, אבל אנחנו בעלי הבית".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר: "השתלטות הבדואים בנגב על אדמות מדינה היא תופעה פסולה שחייבת להיפסק והפתרון הוא להקים יותר ויותר מאחזים יהודיים שימנעו זאת ויקבעו עובדה בשטח, היום זו רק ההתחלה".

מדוברות 'מעלה פולה' נמסר: "אנו נמצאים במאבק. כשבמדינת ישראל אסור לטעת עצים ולהקים ישובים ישראלים בשנת 2022 זה אומר שצריך לחזור על הראשונות – לימי החלוצים של חומה ומגדל. אין הבדל בין דגניה ב או הקמת מעלה פולה. אנחנו נמשיך לעשות ציונות אל מול רוח הפוסט ציונות אותה מובילה הממשלה".


מהקמת התיישבות החדשה. צילום: עזרי טובי

5 1 הצבעה
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

חחחח אין עליכם!

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture