דובר צה"ל

התרגיל שמדמה לחימה בחיזבאללה הסתיים • צפו בתיעוד

תרגיל אור הדגן של צה"ל שהתקיים בצפון המדינה בהשתתפות עשרות אלפי חיילים, הגיע היום לסיומו. מדובר בתרגיל הגדול ביותר שנערך זה 19 שנה ובמהלכו תורגלו כוחות צה"ל במאמצים משותפים של כוחות היבשה, האוויר והים • צפו

דובר צה"ל הודיע על סיום תרגיל הגיס "אור הדגן". התרגיל, הגדול ביותר שנערך מזה 19 שנים, התקיים בצפון המדינה בהשתתפות כוחות גדולים של צבא ההגנה לישראל. זומנו אליו עשרות אלפי אנשי מילואים ובמהלכו תורגלו כוחות צה"ל במאמצים משותפים של כוחות היבשה, האוויר והים.

"במהלך השבועיים האחרונים, תורגל פיקוד הצפון, על יחידותיו השונות, בהגנה ובהתקפה בחזית הצפונית", אמר מפקד פיקוד הצפון, אלוף יואל סטריק. "שיפרנו את המוכנות לאתגרי העתיד, תוך מימוש תפיסת השילוביות הבין זרועית ובחינת היכולות בהיבטי המודיעין, האש ולבסוף התמרון".

מטרת התרגיל הייתה שיפור כשירות פיקוד הצפון, הגיס הצפוני ואוגדותיו למלחמה בהפעלת המערכת המבצעית הרב זרועית בפיקוד הצפון ובדגש על חזית לבנון. במהלך התרגיל תורגל המטה הכללי במשך יומיים במגוון תרחישים רב זירתיים.

כוחות חיל האוויר תרגלו מגוון תרחישי תקיפה והגנה. כוחות זרוע הים תרגלו תקיפות מטרות חוף, סיוע בתמרון כוחות היבשה, סיכול פעילות עוינת וכן הגנה על הנכסים האסטרטגיים של מדינת ישראל. פיקוד העורף תרגל במקביל את מימוש התוכנית להעברת תושבים מקו העימות לצורך מיצוי יכולות ההתקפה של צה"ל במרחב היישובים, והגנה על ביטחון התושבים.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
4 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

הי מה רואים שמה

כוחי ועוצם ידי.

לא מרשים בכלל

סתם פרסומת לאגד…

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו